110 lat SZS nr 1 w Chełmku

SZS nr 1 w Chełmku

110 lat temu w murach obecnego Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 im. Adama Mickiewicza w Chełmku rozległ się pierwszy w historii dzwonek, wzywający uczniów i nauczycieli do nauki. Po tylu latach w przedpołudniowy czwartek 15 grudnia na sali gimnastycznej spotkali się nie tylko nauczyciele, uczniowie, przedstawiciele samorządu z Burmistrzem Andrzejem Saternusem na czele oraz przedstawiciele różnych grup społecznych, ale także byli uczniowie i wychowawcy szkoły. Była to okazja między innymi do wspomnień i zobaczenia przygotowanego przez uczniów spektaklu słowno-muzycznego, poświęconego minionym latom. A jak jubileusz to nie mogło obejść się bez prezentów. Nie zabrakło kwiatów i ciepłych życzeń. Niespodziankę dla uczniów, nauczycieli i wszystkich pracowników szkoły przygotował także Burmistrz Andrzej Saternus, który przekazał placówce nowoczesne kolorowe ksero oraz czek na 15 tysięcy złotych z przeznaczeniem na zakup maszyny do czyszczenia dużych powierzchni. Korzystając z okazji życzył także wielu sukcesów wychowawczych i jak najlepszego dalszego rozwoju placówki.

– Wielka to dla mnie przyjemność uczestniczyć w tym dzisiejszym, pięknym jubileuszu. Kiedy wszedłem na tę salę i zobaczyłem przygotowane do spektaklu rekwizyty, to przypomniało mi się moje dzieciństwo. Chociażby te ławki, które były bardzo praktyczne, ponieważ mieściły wszystko. Wtedy jednak szkoła była bardzo szara, dzisiaj jest kolorowa. Miałem tę przyjemność uczestniczyć w Państwa jubileuszach od 1996 roku. Pamiętam je bardzo dokładnie. Na przestrzeni tych dwudziestu lat wiele się zmieniło. Jako samorząd dokonywaliśmy gruntownych remontów. Warto wspomnieć chociażby takie zadania, jak wyprowadzenie ze szkoły domu nauczyciela, adaptacja sal lekcyjnych, wymiana okien, posadzek i wiele, wiele innych. Ale to są tylko kwestie rzeczowe, najważniejsze jest to, co Państwo przeżyli w tej szkole. Bo szkoła to przede wszystkim ludzie: nauczyciele, uczniowie, personel. To jest dla Was drugi dom. Zawsze staraliśmy się, aby było Wam w nim dobrze i abyście za każdym razem trafiali na dobrą kadrę nauczycielską i odpowiednią ofertę szkoleniową. Wydaje mi się, że te założenia osiągnęliśmy. Przede wszystkim ogromnym sukcesem tej szkoły jest kadra nauczycielska, która potrafiła doprowadzić do sytuacji, w której Samorządowy Zespół Szkół nr 1 jest jednym z wiodących na skalę powiatu ze znakomitymi wynikami uczniów. Za to należą się ogromne słowa uznania. Drodzy uczniowie, korzystajcie z tej możliwości, którą Wam ta szkoła daje, ponieważ dzięki temu doświadczeniu i wiedzy, które możecie zdobyć, dacie sobie radę w każdej sytuacji, w której się znajdziecie. A to rzecz, której nie da się przecenić – mówił Burmistrz Andrzej Saternus.

Źródło: Echo Chełmka – Styczeń | nr 1 (160) / 2017

Wszystko to, co jest wytworem instytucji państwowych różnego szczebla – opracowania, poradniki, artykuły, wzory i inne- nie korzystają z ochrony praw autorskich. Chełmek.info nie rości sobie praw do ww. materiałów a treści z działu „Echo Chełmka” wyłączone są spod ochrony treści publikowanych na portalu.

Be the first to comment on "110 lat SZS nr 1 w Chełmku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.