Akademii Przyjaciół Pszczół

Akademii Przyjaciół Pszczół

Już ponad 290 placówek z Małopolski przyłączyło się do Akademii Przyjaciół Pszczół. Zagospodarujcie 5m2 dla pszczół i wygrajcie wyposażenie pracowni przyrodniczej!

Akademii Przyjaciół PszczółTrwa konkurs Akademii Przyjaciół Pszczół – programu edukacyjnego dla przedszkoli, szkół podstawowych, gimnazjów, domów kultury oraz świetlic z całej Polski. W ramach akcji, która jest elementem jubileuszowej edycji programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”, placówki edukacyjne z woj. małopolskiego mogą poznać tajemniczy świat pszczołowatych zapylaczy i wygrać wyposażenie pracowni biologicznej. Wystarczy przesłać fotorelację z zajęć przeprowadzonych w ramach Akademii Przyjaciół Pszczół. Zgłoszenia należy nadsyłać do 24 kwietnia 2015 r. Partnerem programu jest Fundacja Nasza Ziemia.

Aby wziąć udział w konkursie, na stronie www.pomagamypszczolom.pl w zakładce Akademie Przyjaciół Pszczół należy bezpłatnie zarejestrować placówkę do programu. Dzięki temu opiekun otrzyma dostęp do materiałów edukacyjnych przeznaczonych dla różnych grup wiekowych, opracowanych przez specjalistów, które posłużą jako inspiracja dla dalszych działań. Zadaniem konkursowym jest kreatywne zagospodarowanie umownych 5m2 dla pszczół – m.in. posadzenie roślin miododajnych, stworzenie gazetki edukacyjnej o ochronie pszczół czy zbudowanie i umieszczenie domków dla zapylaczy. Kolejnym krokiem jest przesłanie fotorelacji i opisu swoich działań za pomocą formularza dostępnego na stronie http://www.pomagamypszczolom.pl/akademie po zalogowaniu się na swoje konto. Ostatecznym terminem nadsyłania prac konkursowych jest 24 kwietnia 2015 r.

Najlepsi zostaną nagrodzeni

Jury konkursu przyzna 5 nagród głównych oraz kilkadziesiąt wyróżnień. Fundatorem nagród jest firma ZT „Kruszwica” S.A., organizator programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Nagrodą główną jest wyposażenie pracowni przyrodniczej w sprzęt edukacyjny lub pomoce do tworzenia przestrzeni dla pszczół o wartości 4 800 zł brutto.

Informacje o konkursie Akademii Przyjaciół Pszczół oraz regulamin są dostępne na stronie www.pomagamypszczolom.pl

Kontakt dla mediów
Małgorzata Strzelec
Junior Brand Manager, ZT „Kruszwica” S.A tel. 22 335 67 27, e-mail: Malgorzata.Strzelec@bunge.com

Anna Orechwo
Account Executive, Garden of Words, tel. 22 829 85 72 w. 44, e-mail: a.orechwo@gardenofwords.pl

***
Kujawski z pierwszego tłoczenia to naturalny olej, który powstaje ze starannie wyselekcjonowanych nasion rzepaku. Aby te nasiona mogły powstać, kwiat rzepaku, podobnie jak większość innych roślin, musi zostać zapylony – to zadanie należy do pszczół i innych pszczołowatych: pszczolinek, trzmieli, bzygów czy murarek. Kujawski to marka, która czerpie z natury, ale także się o nią troszczy. Dlatego postanowiła zwrócić uwagę na problem masowo ginących pszczół i organizuje akcję „Z Kujawskim pomagamy pszczołom”. Głównym celem akcji jest upowszechnianie wiedzy na temat tego, jak każdy z nas może przyczynić się do ratowania pszczół.
W ramach programu „Z Kujawskim pomagamy pszczołom” do tej pory:
– ponad 35 000 osób poparło Zasady Przyjaciół Pszczół,
– Akademie Przyjaciół Pszczół przyciągnęły ponad 4 000 placówek edukacyjnych z całego kraju,
– 60 000 osób zostało objętych działania realizacyjnymi grantów w ramach organizowanego konkursu grantowego,
– 44 placówki w całej Polsce przyłączyły się do obchodów ogólnopolskiego Wielkiego Dnia Pszczół 8 sierpnia; odwiedziło je tego dnia ponad 13 500 osób.

Be the first to comment on "Akademii Przyjaciół Pszczół"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.