Apel o odśnieżanie

W dniu 13 stycznia 2012 roku na stronie Urzędu Miejskiego pojawił się apel do mieszkańców Chełmka, znak AGK.7021.1.2012:

Do Zarządców i właścicieli obiektów budowlanych.

W związku z możliwością wystąpienia w okresie zimowym zagrożenia bezpieczeństwa użytkowania obiektów budowlanych, spowodowanego zalegającym na dachach śniegiem przypominam o obowiązku podejmowania działań mających na celu zapobieganie potencjalnemu niebezpieczeństwu.

Oczywiście warto przyłączyć się do apelu mając w pamięci tragedie spowodowane przez zalegający na dachach śnieg. Nie można jednak oprzeć się pokusie aby zaapelować także do zarządców dróg w gminie Chełmek podobnym apelem:

Do Zarządców dróg gminnych i powiatowych w gminie Chełmek.

W związku z możliwością wystąpienia w okresie zimowym zagrożenia bezpieczeństwa użytkowania obiektów drogowych, spowodowanego zalegającym na jezdniach śniegiem przypominam o obowiązku podejmowania działań mających na celu zapobieganie potencjalnemu niebezpieczeństwu poprzez odśnieżanie dróg i chodników.

Zdjęcia chełmeckich nieodśnieżonych dróg zrobione w dniu 14.01.2012 ok. g. 15.30 (ponad doba po opadach śniegu). U góry ul. Oświęcimska, niżej ul. Chrobrego.

5 Comments on "Apel o odśnieżanie"

 1. MonaVieDiament | 28/01/2012 at 18:38 |

  No to zaoszczędzili w grudniu to za styczeń mogli by sobie w końcu ulżyć . W końcu maszyny są po to by zasuwać….

 2. Monika | 18/01/2012 at 20:54 |

  Oczywiście jak zwykle drogowców zima zaskoczyła, bo to naprawdę dziwne żeby w styczniu śnieg sypał :D Teraz jakoś odśnieżają, ale np. tereny zakładowe to istne lodowisko

 3. loona = lokalny troll internetowy. a tekst rewelacyjny. oby dotarl do um i mzgk

 4. MarkoPolo | 15/01/2012 at 11:49 |

  O co zaś się loona czepia?
  W budownictwie drogowym wyróżnia się kilka „obiektów”. Między innymi:
  – obiekt drogowy (droga, chodnik, ścieżka rowerowa, droga zbiorcza, ulica)
  – obiekt mostowy (mosty i wiadukty wraz z infrastrukturą)
  – obiekt inżynierski (zabezpieczenia pobocza, osuwisk, place i parkingi przydrożne)
  A myślę, że autor chciał zastosować po prostu identyczny apel zamieniając „obiekt budowlany” na „obiekt drogowy”, „zalegający na dachach śnieg” na „zalegający na jezdniach śnieg” itd. aby pokazać proste zjawisko: u innych urzędnicy widzą drzazgę a u siebie belki nie dostrzegają. Ale oczywiście loona łazi po wszystkich powiatowych forach i wszystkiego się czepia nie potrafiąc czytać ze zrozumieniem jak to już ktoś wytknął.

 5. Obiektow drogowych??
  :/

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.