Baza leków i suplementów

datapharm

DataPharm to nowoczesna baza danych informacji o lekach i suplementach. Znajdziesz tu opis leków i suplementów diety, wskazania, przeciwwskazania i informację gdzie kupić dane lekarstwo. Zobacz naszą bazę leków i suplementów diety. Tutaj wyszukasz interesujące Cię lekarstwo i poznasz niezbędne informacje o medykamencie w przyjazny sposób DataPharm.info to unikalna baza danych lekarstw oraz suplementów diety. Pozwala w błyskawiczny sposób na odnalezienie podstawowych informacji na temat lekarstw i suplementów diety dostępnych na receptę i bez recepty w Polsce. Wśród prezentowanych leków i suplementów diety znaleźć można między innymi Xanax, Biotebal, Clotrimazolum, Octenisept, Nimesil, Ketonal i wiele innych. DataPharm.info to unikalna baza danych pozwalająca poznać każdy dostępny w Polsce lekarstwo i suplement diety. Baza danych oraz usystematyzowany sposób prezentacji leków oraz suplementów sprawia, że każdy lek lub też suplement diety prezentujemy w sposób czytelny oraz w sposób usystematyzowany. Niniejsza lista opisuje wybrane lekarstwa do publikacji na stronach DataPharm.info:

Xanax. Substancja czynna to alprazolam należy do grupy leków nazywanej pochodnymi benzodiazepin i wykazuje działanie przeciwlękowe, dlatego wskazany jest w krótkotrwałym leczeniu: zaburzenia lękowego uogólnionego, zaburzenia lękowego z napadami lęku, zaburzenia lękowego w postaci fobii oraz zaburzenia depresyjnego i lękowego mieszanego.

Lek Biotebal może być stosowany w wynikających z niedoboru biotyny przypadkach: wypadania włosów, zaburzeń wzrostu paznokci i włosów oraz ich nadmiernej łamliwości oraz stanów zapalnych skóry zlokalizowanych wokół oczu, nosa, ust. Biotyna wspomaga procesy powstawania keratyny i różnicowania się komórek naskórka oraz włosów i paznokci, poprawiając ich stan.

Clotrimazolum GSK w postaci kremu jest wskazany do miejscowego leczenia: grzybic skóry rąk i stóp, tułowia, podudzi i nóg, wywoływanych przez dermatofity, łupieżu pstrego, zakażeń skóry i błon śluzowych zewnętrznych narządów płciowych (warg sromowych oraz napletka i żołędzi), wywołanych przez drożdżaki (zakażenia takie zwane są także kandydozami).

Lek Octenisept jest płynem dezynfekującym zawierającym substancje czynne: oktenidyny dichlorowodorek, fenoksyetanol. Lek Octenisept działa bakteriobójczo, grzybobójczo i wirusobójczo. Mikrobiologiczna skuteczność leku została szeroko udokumentowana zarówno w badaniach laboratoryjnych jak i klinicznych.

Nimesil jest niesteroidowym lekiem przeciwzapalnym (NLPZ) o właściwościach przeciwbólowych. Nimesil jest wskazany w leczeniu ostrego bólu oraz w pierwotnym bolesnym miesiączkowaniu. Zanim lekarz przepisze Nimesil, rozważy, czy korzyści ze stosowania leku przewyższają ryzyko działań niepożądanych.

Ketonal. Leczenie objawowe zapalnych i zwyrodnieniowych chorób reumatycznych układu kostnego oraz łagodzenie niektórych zespołów bólowych. Wskazaniami do stosowania są: reumatoidalne zapalenie stawów, choroba zwyrodnieniowa stawów i bóle o umiarkowanym nasileniu.

Be the first to comment on "Baza leków i suplementów"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.