Bezdomność zimą

Bezdomność zimąAtak zimy i mrozu, który nawiedził Polskę, nie tylko paraliżuje ruch drogowy, ale stanowi śmiertelne zagrożenie dla osób bezdomnych. W Oświęcimiu w nocy z soboty na niedzielę zmarła pierwsza ofiara mrozu w powiecie oświęcimskim. Oświęcim i Brzeszcze dysponują odpowiednimi placówkami, ułatwiającymi przetrwanie osobom, które nie mają gdzie mieszkać. Chełmek takich placówek niema i osoby bezdomne z Chełmka nie mają miejsca aby skryć się przed mrozem. Funkcjonariusze policji sami nie mogą sobie z problemem poradzić.

Jest wiele miejsc w których bezdomni próbują przetrwać zimowe noce. Opuszczone budynki i ogrody działkowe nie zapewniają jednak odpowiednich warunków przy niskich temperaturach.

Dlatego policja apeluje o pomoc do społeczeństwa, by widząc takiego człowieka powiadomić służby mundurowe. Taka postawa może uratować niejedno życie, zwłaszcza w obliczu sytuacji o której ostrzega wojewoda.

2 Comments on "Bezdomność zimą"

  1. Barbara | 30/12/2010 at 13:45 |

    Kosciol oplywa w bogactwa, dlaczegoz nie pomoze?
    UWAGA: Caritas nie sprawozdaje swoich dochodow! Nigdy nie przekazujcie tej organizacji pieniedzy!

  2. Orientuje się ktoś jak wygląda sprawa bezdomności w Chełmku? Tzn czy na terenie gminy przebywają osoby bezdomne, gdzie szukają schronienia, ilu ich mniej więcej jest, czy MOPS im w jakiś sposób pomaga itd?

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.