Bobrek. Sprawca rozbojów i paser

 

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku współpracując z policjantami z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu chrzanowskiego 16 i 18 – letniego. Nieletni jest podejrzany o dwa rozboje i kradzież rozbójniczą, natomiast jego starszy znajomy o paserstwo.

Zatrzymanie obu podejrzanych było konsekwencją realizacji sprawy rozboju, do którego doszło w piątek 25 listopada br. w jednym ze sklepów spożywczych w Bobrku gm. Oświęcim. Tuż przed godziną 20.00, do placówki handlowej wtargnął zamaskowany sprawca, który grożąc metalowym prętem ekspedientce, zaczął kraść kartony z papierosami różnych marek. Wtedy do sklepu wszedł klient, który widząc rabusia, próbował go zatrzymać. Niestety sprawca uderzył go w głowę i zbiegł. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala na leczenie, natomiast policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze wpadli na trop,  który wskazywał, że związek ze zdarzeniem ma 16 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, który został zatrzymany. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci odnaleźli skradzione kartony papierosów. Następnie funkcjonariusze ustalili, że nieletni kilka tygodni wcześniej dokonał podobnego rozboju również na terenie Bobrka. Następnie policjanci ustalili, że nieletni skradzione wtedy wyroby tytoniowe przekazał 18 – letniemu znajomemu, który sprzedawał „lewy” towar przypadkowym, osobom. Uzyskaną w ten sposób gotówkę dzielili pomiędzy siebie.

 
 
 

0 komentarzy

Bądź pierwszym, który skomentuje.

 
 

Zostaw komentarz

Zasady komentowania:
Aby dodać komentarz, należy podać nick (pseudonim) oraz poprawny adres e-mail. Każdy użytkownik, który publikuje swój komentarz, przejdzie proces moderacji (sprawdzenia komentarza przez moderatora). Komentarze zostaną odrzucone tylko i wyłącznie jeżeli: zawierają treści wulgarne, zawiera wyzwiska, w treści pojawiają się linki (odnośniki) do innych stron niż chelmek.info, używa się języka innego niż język polski, pisany jest w całości wielkimi literami, pojawiają się nazwiska osób, które nie pełnią funkcji publicznych lub jeśli adres e-mail podany w komentarzu jest nieprawidłowy. Jeśli komentarz spełnia powyższe warunki, zostanie dopuszczony do dyskusji. Proszę pamiętać, że moderator nie ma dyżurów 24/7. Sprawdzenie komentarza zazwyczaj zajmuje chwile czasu, chyba że moderator akurat pracuje nad komentarzami. Więcej o zasadach komentowania.

 
 
 
*