Bobrek. Sprawca rozbojów i paser

Policja Chełmek

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku współpracując z policjantami z Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji, zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu chrzanowskiego 16 i 18 – letniego. Nieletni jest podejrzany o dwa rozboje i kradzież rozbójniczą, natomiast jego starszy znajomy o paserstwo.

Zatrzymanie obu podejrzanych było konsekwencją realizacji sprawy rozboju, do którego doszło w piątek 25 listopada br. w jednym ze sklepów spożywczych w Bobrku gm. Oświęcim. Tuż przed godziną 20.00, do placówki handlowej wtargnął zamaskowany sprawca, który grożąc metalowym prętem ekspedientce, zaczął kraść kartony z papierosami różnych marek. Wtedy do sklepu wszedł klient, który widząc rabusia, próbował go zatrzymać. Niestety sprawca uderzył go w głowę i zbiegł. Ranny mężczyzna został przewieziony do szpitala na leczenie, natomiast policjanci natychmiast rozpoczęli poszukiwania sprawcy.

W trakcie podjętych czynności funkcjonariusze wpadli na trop,  który wskazywał, że związek ze zdarzeniem ma 16 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, który został zatrzymany. Podczas przeszukania jego miejsca zamieszkania policjanci odnaleźli skradzione kartony papierosów. Następnie funkcjonariusze ustalili, że nieletni kilka tygodni wcześniej dokonał podobnego rozboju również na terenie Bobrka. Następnie policjanci ustalili, że nieletni skradzione wtedy wyroby tytoniowe przekazał 18 – letniemu znajomemu, który sprzedawał „lewy” towar przypadkowym, osobom. Uzyskaną w ten sposób gotówkę dzielili pomiędzy siebie.

Be the first to comment on "Bobrek. Sprawca rozbojów i paser"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.