Chciał podpalić stację BP

Policja Chełmek

W dniu 30 lipca 2017 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 28 – letniego mieszkańca Chełmka, podejrzanego o spowodowanie niebezpieczeństwa powszechnego zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób. Mężczyzna rozlał benzynę na stacji paliw, a następnie wyjął z kieszeni zapalniczkę. Dzięki wzorowej reakcji klienta stacji oraz szybkiej interwencji policjantów nie doszło do tragedii.

Do zdarzenia doszło w niedzielę wieczorem na jednej ze stacji paliw w Chełmku. Tuż po godzinie 21.00 policjanci zostali zaalarmowani przez obsługę stacji paliw o mężczyźnie, który rozlał paliwo w pobliżu jednego z dystrybutorów, a następnie wyjął z kieszeni zapalniczkę. Pracownika stacji przekazał również, że na płytę mogło wylać się kilka litrów benzyny, gdyż natychmiast odcięto dopływ paliwa do dystrybutorów. Policjanci błyskawicznie dotarli na miejsce, gdzie zatrzymali podejrzanego w chwili, gdy uciekał ze stacji paliw.

W trakcie czynności funkcjonariusze ustalili, że tuż przed zatrzymaniem sprawcy, na groźną sytuację zareagował również jeden z klientów stacji paliw. 29 – letni mieszkaniec Chełmka, widząc zachowanie nietrzeźwego siłą odciągnął go od dystrybutora. Wtedy sprawca wyrwał mu się i zaczął uciekać, wtedy został zatrzymany przez policjantów. Podejrzany trafił do policyjnego aresztu, w chwili zatrzymania miał w organizmie 1,32 promil alkoholu.

Wczoraj 28 – latek usłyszał policyjne zarzuty, usiłowania sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa zagrażającego życiu lub zdrowiu wielu osób oraz zarzut znieważenia policjantów. Swoje zachowanie tłumaczył wpływem alkoholu. Dziś o jego losie zdecyduje prokurator.

Za popełnione przestępstwo grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

Na wyróżnienie i ogromne podziękowania zasługuje 29 – letni mieszkaniec Chełmka, który wykazując się dużą odwagą , szybko i sprawnie zareagował na zdarzenie. Jego postawa pozwoliła zapobiec tragicznym w skutkach konsekwencjom.

Be the first to comment on "Chciał podpalić stację BP"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.