Nocna i świąteczna opieka medyczna
Nocna i świąteczna opieka medyczna

Od pierwszego marca z Chełmka znika nocno – świąteczna opieka medyczna. To wynik rozstrzygniętego wczoraj konkursu na świadczenie podstawowej opieki zdrowotnej w zakresie nocnej i świątecznej opieki zdrowotnej. Do tej pory w powiecie oświęcimskim było pięć podmiotów świadczących usługi w zakresie opieki całodobowej. W Oświęcimiu dwa oraz po jednym w Kętach, Brzeszczach i Chełmku.

– W wyniku konkursu wybrane zostały placówki: ZLA w Oświęcimiu i ZOZ w Kętach, które zabezpieczą opiekę na obszarach powiatu oświęcimskiego – poinformowała serwis Chełmek.info Jolanta Pulchna, Rzecznik Prasowy Małopolskiego Oddziału Wojewódzkiego NFZ.

SGZOZ w Chełmku przegrał rozstrzygnięte wczoraj postępowanie konkursowe i od 1 marca mieszkańcy Chełmka pomocy nocnej i świątecznej nie uzyskają w swojej miejscowości.

By admin

8 thoughts on “Chełmek bez nocnej opieki”
 1. No to cofamy się powoli do epoki szamanów i znachorów … hmm…tylko jest problem wtedy nie było NFZ 🙂

 2. Nie ma sie co martwic, to dopiero pierwszy – malo wazny – konkurs przegrany… Te w przeszlosci, badziej wazniejsze konkursy Urzad wygrywal – ku chwale mieszkancow Chelmka.

 3. Rząd PO szuka oszczędności nie tam, gdzie trzeba. Najpierw zamach na nasze pieniądze w OFE, teraz igra sobie ze zdrowiem i życiem Polaków, a wszystko „BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ” 🙁

 4. Tak naprawde to wszyscy przegrali – mieszkańcy Chełmka, Chełmecka służba zdrowia – czyli lekarze i pielęgniarki/finansowo/, nowy Dyrektor SGZOZ i wreszcie rządząca Chełmkiem elita partyjna PO. Trzeb przyznać, ze człowiek czuł się bepieczniej mając możliwośc zadzwinić po pomoc do ośrodka zdrowia w nocy, w sobotę, niedzielę — czy w dni świateczne. A juz wydawało się, że zrobiliśmy krok naprzód a wynika z powyższego, że niestety się cofamy 🙁

 5. Oferta była źle przygotowana niestety. Pan Burmistrz niech sie uderzy w piersi te swoje że spaprał robotę. Szkoda

 6. Co mają zrobić?Starsi pacjenci,którzy nie mają samochodu??A potrzebują dorażnej pomocy lekarskiej??Bo Chełmek „Taxi” nie posiada…Jednym słowem zostaliśmy na lodzie…

 7. Tak. Nie zapominajmy ,że w Chełmku jest b. dużo ludzi starszych, samotnych, nie mających nikogo. I tu problem. Jak nie będą w stanie dojechać? A lekarz z Oświęcimia nie przyjedzie? Chyba ,że będą dojeżdżać w uzasadnionych przypadkach. Ciekawe czym się bedą kierowali? Jakie kryteria?Osoba z temperaturą nie mająca samochodu musi prosić kogoś bo przecież pociągiem nie pojedzie, nonsens, prawda? Problem,problem naprawdę.

 8. wyglada to coraz gorzej .Likwiduje się masowo szkoły ,
  przedszkola o żlobkach to juz zapomniano (wymysł Komuny).
  Na wszystko brak pieniedzy ,aniby skąd się maja brac
  kiedy masowo i systemowo niszczono polskie zakłady i
  polska wytwórczość ,to co zostało to atrapy przemysłu
  o niewielkim znaczeniu ledwo dyszące ,przygiete do ziemi
  podatkami i chińską taniochą .
  Wymiata sie z polskiego terenu wszelki gospodarcze inicjatywy
  a ludzi byznesu którym sie jeszcze chce zniechęca uprzedzeniami
  i wszelkimi mozliwymi obciązeniami i innymi niepotrzebnymi
  zobowiazaniami .Skąd maja byc dochody państwa ,państwa zajętego
  rozgrywkami smoleńskimi ,politycznymi podchodami ,państwa które
  gospodarke traktuje jak piąte koło .To sie tak musiało skończyc
  ,to też nie dziwi ze to państwo w końcu odbierze nam wszelka
  opiekę,zajete samym soba .Podobnie jest w Urzędach .

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *