Chełmek – Ruda Śląska 29-32

Nasi juniorzy przystąpili do tego meczu podbudowani wygraną z Zagłębiem Sosnowiec. Nie mieli jednak łatwego zadania. Podejmowali niedawnego pierwszoligowca, plasującego się na drugim miejscu tabeli. Po pięciu minutach było 2-2. Wtedy goście przeprowadzili cztery skuteczne akcje i odskoczyli na 6-2. Wprawdzie po rzutach Patryka Rogaczewskiego i Kacpra Szlęzaka miejscowi przegrywali już tylko 5-6, jednak potem goście utrzymywali 3-4 bramkową przewagę. Najczęściej do siatki Siódemki trafiał trudny do upilnowania Piotr Kowal. Na przerwę Grunwald schodził przy prowadzeniu 18-13. Taką bezpieczną przewagę goście utrzymywali do 50. minuty, kiedy na świetlnej tablicy widniał wynik 23-29 Wtedy wówczas to nasi chłopcy poszli odważnie do przodu, uszczelnili też obronę. W ciągu siedmiu minut rzucili pięć bramek z rzędu i przegrywali już tylko 28-29. Okazje do doprowadzenia do remisu zmarnowali Kacper Szlęzak i Daniel Kowal. Na dodatek ostatnie półtorej minuty Siódemka grała w szóstkę, bo na ławkę kar sędziowie wysłali Kubę Stefana. A Rudzianie po mistrzowsku przetrzymywali piłkę, wyprowadzając zabójcze kontry. Wykończył je rutynowany kołowy 50-letni Krzysztof Płonka i Grunwald wygrał 32-29.

Siódemka zagrała bez przebywającego na kadrze Polski Juniorów Kuby Fidyta oraz kontuzjowanego Daniela Gizy. Cieszy fakt dochodzenia do formy /z przed ciężkiej kontuzji kolana/ Wojtka Żydzika, który był chyba najlepszym zawodnikiem na parkiecie.

Chełmek: Orłowski – Żydzik 9, Szlęzak 3, Ślósarczyk 1, Stefan, Wilczak, Kulka 3, Gil, Zagdański, Natanek 1, Owczarek, Kukiełka, Kowal 5, Rogaczewski 7

Ruda Śląska: Błaś -Härtel Tomasz 1, Wodarski Adam 2, Płonka Krzysztof 8, Wodarski Łukasz 4, Gansiniec Łukasz 2, Kowal Piotr 8, Lisowski Paweł 5, Lange Paweł 2

Po świątecznej przerwie naszych juniorów już 6 stycznia czeka wyjazd do Sandomierza w ramach 2 ligowych rozgrywek na mecz z miejscową Wisłą, a w dniu 8 stycznia/ w niedzielę/ decydujący mecz w Tarnowie z tamtejszym Pałacem Młodzieży o 1 miejsce w województwie Małopolskim w lidze juniorów. Siódemce wystarczy nie przegrać więcej niż różnicą 8 bramek myśli aby zająć 1 miejsce i być w lutym gospodarzem jednego z ćwierćfinałów Mistrzostw Polski Juniorów w Piłce Ręcznej…

Źródło: chelmeckie24.blog.onet.pl

Be the first to comment on "Chełmek – Ruda Śląska 29-32"