Chełmek wygrywa w derbach

Grunwald Chełmek

Kibice, którzy ostrzyli sobie zęby na dobry i zacięty pojedynek derbowy mogli być zadowoleni jedynie po pierwszym secie. W kolejnych dwóch siatkarze Grunwaldu całkowicie zdominowali przeciwnika i gładko zwyciężyli w całym meczu 3:0.

Pierwszego seta lepiej rozpoczęli gospodarze odskakując już na początku 4:1. Goście nie zamierzali się poddawać i doprowadzili do stanu 6:6, a nawet obejmując w chwilę potem prowadzenie. Od tego momentu na parkiecie w Chełmku mieliśmy walkę punkt za punkt. Gdy siatkarze Janiny doprowadzili do stanu 11:13, trener Maciej Rzędzicki zdecydował się wziąć czas. Od tego momentu gospodarze poprawili grę blokiem i wreszcie kończyli ataki. Duża w tym zasługa kapitana zespołu Michała Skrzypińskiego. Gdy przy stanie 21:17 goście zdecydowali się wziąć czas, wydawało się, że losy tej części meczu są już przesądzone. Tymczasem siatkarze Janiny doprowadzili ponownie do remisu 23:23 i emocje rozpoczęły się na nowo. Wreszcie przy stanie 26:26 goście najpierw zepsuli zagrywkę, a w chwile później zaatakowali w aut i Grunwald zwyciężył w pierwszym secie 28:26.

Drugi i trzeci set przebiegały już pod wyraźne dyktando gospodarzy. Trener Janiny robił co mógł dokonując zmian ale nie był w stanie odwrócić już losów tego meczu. Drugiego seta zakończył asem serwisowym Marek Nowak, a trzeciego kiwką Paweł Rejdych.

Grunwald Chełmek – Janina Libiąż 3:0 (28:26, 25:9, 25:16)

Składy:

Grunwald: Ghantous, Skrzypiński, Rejdych, Sarna, Nowak, Rzędzicki, J. Wabik (libero) oraz A. Wabik, Adamaszek, Romański.

Janina: Świerzowicz, Klimas, B. Matyja, M. Matyja, Szyszka, Książek, Luboń (libero) oraz Topa, Urbaniak, Ciuła.

Be the first to comment on "Chełmek wygrywa w derbach"