Zawodnik UKS w kadrze juniorów

Wojciech Żydzik w kadrze juniorów

Wojciech Żydzik w kadrze juniorów

Jak podaje na swojej stronie Polski Związek Piłki Ręcznej trener Jacek Okpisz powołał do reprezentacji Polski Juniorów w piłce ręcznej między innymi zawodnika UKS Siódemki Chełmek Wojciecha Żydzika na międzynarodowy turniej, który odbędzie się w dniach 2-4 kwietnia 2010 r. w Jablońcu (Czechy).

Należało by w tym miejscu zaznaczyć, że Wojtek jest od kilkunastu lat pierwszym zawodnikiem z Chełmka, który na arenach sportowych reprezentuje Polskę. W tym roku odbywają się Mistrzostwa Europy juniorów w piłce ręcznej i prawdopodobnie ma on szansę reprezentować tam Polskę z orzełkiem na piersi.

Przypomnieć należy również fakt, że to temu zawodnikowi władze miejskie pismem z dnia 15 grudnia 2009 roku odmówiły przyznania stypendium sportowego.

7 Comments on "Zawodnik UKS w kadrze juniorów"

 1. Na 2011 rok są to kwoty:
  – KS Chełmek: 108 000 zł;
  – LKS Bobrek: 48 000 zł;
  – LKS Gorzów: 48 000 zł;
  – UKS Grunwald: 43 000 zł;
  – UKS Siódemka: 20 000 zł.

 2. Też jestem zdania, że w Chełmku pakuję się pieniądze w futbol, który stoi na kiepskim – to mało powiedziane – poziomie. Piłka ręczna jest, przynajmniej w tym momencie, na bardzo wysokim poziomie, obie drużyny siódemki będą grały o Mistrzostwo Polski…. a gdzie futboliści? To teraz niech ktoś zapyta szanowne władze jak dużo pieniędzy na rok zostało przeznaczonych na poszczególne kluby sportowe i jak przekłada się to na wyniki. Tragedia i prywata!

 3. pietia | 25/04/2010 at 20:04 |

  Brawo władze Chełmka. Ciekawe czyim pociotkiem należy być aby dostać stypendium. Siatkarkom się nie należy piłkarzom ręcznym też nie pewnie tylko piłkarze nożni są w Chełmku. No Panie Saternus wybory zweryfikują Pana poczynania. Głosy kibiców piłki nożnej to może być za mało!!!

 4. Nowak Adam | 26/03/2010 at 17:24 |

  No cóż to mój wnuk !!! – Podejrzewam , że półfinały MP JM odbędą się w Chełmku po wygraniu ćwierćfinałów w Mielcu !! i wówczas hala sportowa będzie „pękała w szwach” tak jak podczas MP w poprzednim roku…….

 5. W sumie to Wojtek już gra w tej kadrze ponad rok z tego co wiem. W dodatku jest w SMS Gdańsk a to też jest coś. Nie rozumiem zachowania władz.

 6. jan matlak | 22/03/2010 at 02:52 |

  ladnie to napisales, ja mam kopie takiej karty ,tyle ze na niej pisze dupek……

 7. Ciekawe, kiedy AS (czy tam Walet, już sam nie wiem), przylezie się z nim fotografować. Gratuluję Wojtek i życzę sukcesów w Czechach.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.