Dzień Solidarności i Wolności

Echo Chełmka

W dniu, w którym w całej Polsce obchodzony jest Dzień Solidarności i Wolności, punktualnie o godzinie 11 przedstawiciele Gminy złożyli kwiaty pod Pomnikiem Grunwaldzkim na wzgórzu „Skała” i chwilą ciszy uczcili pamięć osób, które walczyły o wolny kraj. W tym roku obchodzona jest bowiem 36. rocznica powstania NSZZ „Solidarność”, o gólnopolskiego związku zawodowego, który do 1989 roku stał w opozycji do komunistycznego rządu w czasie PRLu.

Powstanie związku należy do jednego z  najważniejszych wydarzeń w historii Polski, bowiem wydarzenia z 1980 roku były początkiem upadku komunizmu i wyzwolenia narodów Europy Środkowej i Wschodniej.

Dzień Solidarności i Wolności ustanowiony został przez Sejm RP dla upamiętnienia walki Polaków o wolność i niepodległość w 1980 roku.

Źródło: Echo Chełmka – Październik | nr 9 (156) / 2016

Wszystko to, co jest wytworem instytucji państwowych różnego szczebla – opracowania, poradniki, artykuły, wzory i inne- nie korzystają z ochrony praw autorskich. Chełmek.info nie rości sobie praw do ww. materiałów a treści z działu „Echo Chełmka” wyłączone są spod ochrony treści publikowanych na portalu.

Be the first to comment on "Dzień Solidarności i Wolności"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.