Edukacyjna Gmina Małopolski 2014

Edukacyjna Gmina Małopolski 2014

Gmina Chełmek za organizację inicjatyw: „Transplantacja darem życia” oraz „Zdrowo zaczytani” jako jedyna z powiatu oświęcimskiego została nominowana do tytułu „Edukacyjnej Gminy Małopolski 2014”. Od 18 lutego do 11 marca każdy internauta na daną kandydaturę może oddać pięć głosów dziennie z jednego komputera w ciągu doby. Gminę Chełmek można wspierać klikając w link: http://krakow.naszemiasto.pl/plebiscyt/karta/gmina-chelmek,26091,1365275,778537,t,id,kid,zid.html

Plebiscyt „Edukacyjna Gmina Małopolski”, organizowany po raz szósty przez Wojewódzki Urząd Pracy w Krakowie, ma na celu nagradzanie gmin, które najaktywniej w regionie wspierają uczenie się przez całe życie. Organizatorzy pokazują w nim nietuzinkowe przedsięwzięcia edukacyjne dla osób w różnym wieku, realizowane przez gminy wiejskie i miejsko-wiejskie (obejmujące miasta do 2500 mieszkańców). Pod uwagę brane są przedsięwzięcia od 1 stycznia do 31 grudnia 2014 roku, które wsparły rozwój osobisty lub zawodowy mieszkańców. Wszystkie kandydatury można było zgłaszać do 12 lutego.

Uroczyste ogłoszenie wyników Plebiscytu zaplanowano na 31 marca 2015 roku. O zwycięskiej gminie powstanie film, który zostanie wyemitowany w Telewizji Polskiej. Równocześnie suma punktów uzyskanych w Plebiscycie „Edukacyjna Gmina Małopolski 2014” przez poszczególne gminy wchodzące w skład danego powiatu zadecyduje o tym, kto otrzyma tytuł „Edukacyjnego Powiatu Małopolski 2014”.

„Transplantacja darem życia” to projekt realizowany od czterech lat w ramach ogólnopolskiej kampanii „Drugie życie”. Idea ma na celu rozpropagowanie wśród młodzieży wiedzy o transplantacji oraz kształtowanie w młodych ludziach postawy gotowości do niesienia pomocy innym ludziom. W trakcie trwania projektu organizowane były także spotkania z ekspertami z dziedziny medycyny transplantacyjnej oraz z pacjentami, którzy pokonali chorobę dzięki transplantacji. Przy okazji organizowane były między innymi konkursy: literacki, na plakat społeczny oraz na spot reklamowy.

Zdrowo ZaczytaniW projekt „Zdrowo zaczytani” uczniowie technikum i zasadniczej szkoły zawodowej opracowywali wybrane bajki, które później przedstawiali małym pacjentom oddziału dziecięcego, przedszkolakom oraz uczniom szkół podstawowych. Spotkania czytelników organizowano pod hasłem „Poznajcie z bliska Misia i Tygryska”. W czasie prób uczniowie szlifowali swoją dykcję, intonację oraz odpowiednią interpretację opowiadań. Przygotowali także kukiełki bajkowych postaci, dzięki którym czytane książki były jeszcze barwniejsze.

UM Chełmek

Be the first to comment on "Edukacyjna Gmina Małopolski 2014"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.