Gorzów. Wypadek drogowy. Kierowca nietrzeźwy, pasażer ranny

Policja Radiowóz Chełmek Oświęcim

W nocy z 28/29 października 2017 w Gorzowie doszło do wypadku drogowego. Kierowca podejrzany o jego spowodowanie miał w organizmie 1,80 promila alkoholu i nie posiadał uprawnień do kierowa. Z kolei jego znajomy miał w organizmie nieco ponad promil i doznał złamania miednicy. Zarówno kierowca jak i pasażer długą będą odczuwać skutki nietrzeźwego rajdu.

Do zdarzenia doszło tuż po godzinie 1:00, kiedy policjanci otrzymali zgłoszenie dotyczące pojazdu, który wjechał w jedno z ogrodzeń przy ulicy Gorzowskiej. W trakcie czynności na miejscu zdarzenia policjanci ustalili, że 24 – letni mieszkaniec Gminy Chełmek, kierując samochodem marki Opel, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego zjechał z jezdni i uderzył w ogrodzenie jednej z posesji. W wypadku obrażeń ciała w postaci złamania miednicy doznał 22 – letni mieszkaniec Gminy Chełmek, który był pasażerem pojazdu. Mężczyzna został przewieziony do szpitala na leczenie. Z kolei 24 – latek został zatrzymany. Po przeprowadzonym badaniu stanu trzeźwości okazało się, że mężczyzna miał w organizmie 1,80 promila alkoholu, a dodatkowo nie posiadał uprawnień do kierowania.

Za spowodowanie wypadku drogowego w stanie nietrzeźwości grozi kara do 4,5 roku pozbawienia wolności. Ponadto sąd obligatoryjnie orzeka nawiązkę w wysokości nie mniejszej niż 10 tys. złotych oraz zakaz kierowania pojazdami od 3 do 10 lat.

Be the first to comment on "Gorzów. Wypadek drogowy. Kierowca nietrzeźwy, pasażer ranny"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.