Grunwald vs. Dalin

Po dość przeciętnym widowisku, w którym nie zabrakło jednak twardej walki siatkarze Grunwaldu Chełmek odnieśli trzecie zwycięstwo w tym sezonie. Tym razem pokonani z parkietu schodzili siatkarze Dalinu Myślenice, jednak łatwo skóry nie sprzedali.

Pierwszy set był praktycznie bez historii. Zawodnicy Grunwaldu utrzymywali przewagę i spokojnie zwyciężyli w tej części. Goście z Myślenic nie przyjechali jednak do Chełmka na wycieczkę. Poprawili swoją grę i zwyciężyli w drugim secie. W trzecim szło im równie dobrze, w pewnym momencie prowadzili nawet 8:14. Wtedy jednak na zagrywce stanął Maciej Rzędzicki i zespół Grunwaldu wrócił do gry.

W czwartym secie, przy stanie 12:14 gospodarzom zaczęły pomagać nie ściany a dach, który zaczął przeciekać. Sędzia zdecydował się wiec na zmianę boisk, a trener Rzędzicki desygnował na środek siatki Marka Adamaszka. Był to przysłowiowy strzał w dziesiątkę, gdyż zawodnik z Chełmka wkrótce potem trzykrotnie zablokował rywala.

Siatkarze Dalinu wracają więc do domu z przegraną i drugim wygranym secie w tym sezonie. Siatkarze Grunwaldu Chełmek powinni jak najszybciej o tym spotkaniu zapomnieć gdyż już w niedziele, 28 października wyjeżdżają do Ryglic, gdzie o punkty będzie ciężko.

Grunwald Chełmek – Dalin Myślenice 3:1 (25:20, 22:25, 25:22, 25:22)