Chełmek.Info

Aktualności z gminy Chełmek

Miejsce na reklamę w Chełmku
Aktualności z Chełmka Edukacja w Chełmku

Krew – bezcenny dar życia

I ty możesz uratować czyjeś życie – konkurs pod tym tytułem przeprowadzono w Powiatowym Zespole nr 8 Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących Chełmku. Udział wzięło 31 uczniów miejscowych szkół.
Inicjatorem konkursu jest klub honorowego dawstwa krwi Ósemka. Rywalizacja polegała na przygotowaniu prezentacji multimedialnej o ratowaniu ludzkiego życia dzięki transplantacjom i krwiodawstwu. Jury na którego czele stał Jerzy Płaszczyca, przedstawiciel PCK, przyznało pierwszą nagrodę uczennicom chełmeckiej dwójki, Wioletcie Horodeńskiej i Aleksandrze Krawczyk.
Wyjątkowym gościem był Tymek Szkopek. Historia chorego na białaczkę pięciolatka jest świetnym przykładem jaką wartość ma ofiarna pomoc krwiodawców.
Ponadto w szkole gościły Anna Gierlicka, pacjentka po przeszczepie nerki oraz Agnieszką Suder, koordynator Fundacji Mam Marzenie, które opowiadały tym, co zrobić, by wywołać uśmiech na twarzach chorych ludzi.

Materiał pochodzi ze strony:

fakty_logo_pionowe

Polub nas na Facebook i podziel się ze znajomymi:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chełmek.Info - pierwszy i niezależny portal informacyjny gminy Chełmek (w powiecie oświęcimskim w Małopolsce). Od czasu powstania w 2006 roku dostarczał najnowszych informacji mieszkańcom Chełmka i okolic.