Lajkonik Cup

Lajkonik Cup 2010W cieniu straszliwej tragedii narodowej w dniu 10 kwietnia w Krakowie przedwcześnie w godzinach wieczorowo-nocnych zakończono XXX Międzynarodowy Turniej Lajkonik Cup w Piłce Ręcznej dziewcząt i chłopców. W turnieju tym wzięło udział 88 zespołów i ponad 1200 zawodniczek i zawodników w czterech kategoriach wiekowych.

Nasz zespół UKS Siódemka Chełmek brał udział w najstarszej kategorii wiekowej Juniorów Młodszych i co prawda nie powtórzył sukcesu z ubiegłego roku, w którym to zdobył Puchar Lajkonika ale dobrnął do finału gdzie uległ dość pechowo jedną bramką zespołowi AZS AWF Gorzów Wielkopolski zdobywając drugie miejsce i srebrny medal w tym międzynarodowym prestiżowym turnieju.

1. GAMOŃ | 14/01/2011 at 16:07 |

pozdrowienia NOWOROCZNE dla WSZYSTKICH OBYWATELI I OBYWATELEK CHEŁMKA!!!

BYŁY OBYWATEL CHEŁMKA

2. Adam Nowak | 14/01/2011 at 10:55 |

Zapraszam wszystkich w niedzielę na godzinę 12.30 do Hali Sportowej przy ul. Krakowwskiej na decydujacy mecz o pierwszym miejscu w Małopolskiej Lidze Juniorów w Piłce Ręcznej pomiędzy KS Siódemka CHEŁMEK, a LUKS Skrzszów. Chełemk jeżeli wygra to awansuje do ćwierćfinału MP.
    ps. Bliższe dane na moim blogu – xxxxxxx [odnośnik usunięty przez: admin]

3. Nowak Adam | 17/10/2010 at 14:45 |

Kto nie był na Hali i nie widział meczu–niech żałuje – dramaturgia wydarzeń, dzielna postawa naszych chłopców i ostateczne zwycięstwo 27-26.
    Eksportowy zespół Chełmka obronił jego honor – Kraków został pokonany !!!!!

4. Nowak Adam | 16/10/2010 at 13:09 |

Jutro – czyli w dniu 17 października o godzinie 13.oo w Hali Widowiskowo-Sportowej w CHEŁMKU odbędzie się mecz piłki ręcznej juniorów pomiedzy UKS Siódemka CHEŁMEK—-Kusy KRAKÓW.
    ZAPRASZAMY………….

5. Nowak Adam | 06/10/2010 at 11:12 |

Aktualni mistrzowie Polski rocznika 94 w mocno obsadzonym turnieju w Kielcach nie pzregrali żadnego meczu i zajęli 2-ie miejsce.!!! Zwycięstwem siódemki z Gdyni zakończył się tradycyjny turniej juniorów młodszych (zawodnicy z rocznika 1994) pamięci znakomitego prawoskrzydłowego kieleckiej Iskry Antoniego Zięby.
    Kar-Do tylko lepszym bilansem bramek wyprzedziło Siódemkę Chełmek. Co ciekawe, z oboma tymi zespołami zaledwie jedną bramką przegrywali gospodarze z Vive Targi Kielce.

Końskie – Gdynia 29:35 (13:18)
    Najbardziej bramko-strzelnym zawodnikiem turnieju okazał się obrotowy UKS-u Chełmek Daniel Mądro /36 bramek/……

6. Nowak Adam | 21/08/2010 at 06:17 |

Patryk Plaszczak z UKS SiódemkaCHEŁMEK najlepszym zawodnikiem reprezentacji POLSKI JM w meczu z Litwą.

Gospodarzem drugiego dnia międzypaństwowego turnieju juniorów młodszych była Kościerzyna. Polski zespół łatwo ograł Litwę 39:24 (18:7). W drugim meczu Rosja po zaciętej walce pokonała Norwegię 30:25 (15:10).

– Wynik cieszy, gra już znacznie mniej, czyli odwrotnie w porównaniu do pierwszego dnia imprezy – ocenił trener Leszek Biernacki. – Próbowaliśmy przetestować różne warianty gry. Niestety nie wszystko nam się udawało.

Najlepszym zawodnikiem w polskiej drużynie wybrano bramkarza Patryka Plaszczaka. W sobotę białoczerwoni zagrają z Norwegią. Stawką będzie drugie miejsce w turnieju. Rosja zmierzy się z Litwą. Oba spotkania zostaną rozegrane w ośrodku COS we Władysławowie.

Wyniki 2.dnia:

Polska – Litwa 39:24 (18:7)
    POLSKA: Plaszczak, Broda – Misiejuk 8, Malczewski 1, Gębala 2, Kowalik 1, Krupa 2, Ciosek, Chełmiński 3, Fidyt, Stefaniec 10, Sękowski 3, Styrna 3, Kowalski 3, Bergandy 1, Genda 2.

7. Nowak Adam | 20/08/2010 at 07:16 |

Udany debiut w reprezentacji Polski-juniorów z UKS-u Siódemka CHEŁMEK – Patryka Plaszczaka, Kuby Fidyta i Daniela Mądro.

19-08-2010r.Polska przegrała z Rosją 33:36 (14:17) w międzypaństwowym turnieju juniorów młodszych, który rozpoczął się w Gdańsku. W drugim spotkaniu Norwegia rozgromiła Litwę 42:18 (21:10).

– To był mecz walki. Z gry mojego zespołu jestem zadowolony, ale z wyniku oczywiście nie. Rosjanie to silna fizycznie, obdarzona dobrymi warunkami drużyna – powiedział trener Leszek Biernacki.

Prowadzenie często się zmieniało. Polacy, którzy przegrywali już czterema bramkami w drugiej połowie osiągnęli przewagę dwóch trafień. W 58 min był jeszcze remis. Sborna, oparta na zawodnika z Krasnodaru, zwycięstwo zapewniła sobie w finałowej minucie.

W piątek zespoły zagrają w Kościerzynie: Polska zmierzy się z Litwą, a Norwegia z Rosją.

Rosja – Polska 36:33 (17:14)
    POLSKA: Morawski, Płaszczak – Fidyt 5, Kowalski 3, Styrna 6, Ciosek, Gębala 1, Mądro 1, Misiejuk 4, Kowalik , Genda 5, Sękowski 4, Stefaniec 1, Bartłomiejczyk, Chełmiński, Krupa 3.

8. Nowak Adam | 26/04/2010 at 04:27 |

UKS Siódemka Chełmek awansowała do półfinałów Mistrzostw Polski JM.
    W dniu wczorajszym w Mielcu zakończyły się ćwierćfinały MP JM w Mielcu. UKS zajął 2 miejsce premiowane wejściem do półfinałów MP. A to końcowa tabela turnieju:
    1. Stal Mielec 6-0 bramki +13
    2. Siódemka Chełmek 2-4 bramki +15
    3. Orlik Brzeg 2-4 bramki -1
    4. Azoty Puławy 2-4 bramki -17
    Najlepszym zawodnikiem turnieju został praworozgrywający Kuba Fidyt UKS Siódemka, a najlepszym zawodnikiem zespołu chełmeckiego Michał Zagdański

Półfinały odbędą się w dniach 7-9 maja w 2010 r. w Wągrowcu z udziałem następujących zespołów:
    Nielba Wągrowiec
    Wisła Płock S.A
    Siódemka Chełmek
    UKS 9 Legnica

Piłka ręczna jest niezwykle kontuzjogenną dyscypliną sportu i te nieszczęścia spadły również nasz zespół :
    Od kilku miesięcy z leczeniem kontuzji ścięgna Achillesa zmaga się Kuba Stefan, problemy zdrowotne uniemożliwiające grę ma jeden z twórców sukcesu w zeszłorocznych MP Kuba Ślusarczyk, a żeby tego było mało to na dwa tygodnie przed turniejem poważnej kontuzji kolana eliminującej z gry na kilka tygodni odniósł na zgrupowaniu kadry narodowej Polski – wielokrotny już reprezentant Polski Juniorów Wojtek Żydzik.

9. Nowak Adam | 12/04/2010 at 07:33 |

W/w turniej był rozgrywany w „ekspresowym czasie gry” mecz trwał—2×15 minut. Normalny mecz to 2×30 minut. Wg.relacji jednego z kibiców Chełmka mecz finałowy był niezwykle wyrównany i oscylował cały czas w granicach remisu, na około 1-2 minuty przed końcem Chełmek prowadził dwoma bramkami – niestety zawodnicy Gorzowa doprowadzili do remisu i tuż przed końcem meczy sędziowie wykluczyli z gru z niewiadomych do tej pory powodów kapitana zespołu Chełmka Kacpra Szlęzaka. Mecz zakończył się remisem, nastąpiłą dogrywka do”złotej bramki” Gorzów wylosował piłkę i rozpoczął gre. UKS Siódemka w osłabieniu nie zdołała jednak zapobiec zdobyciu brami przez Gorzów Wielkopolski i tym samym przegrała mecz. Mecz odbywał się o nietypowej godzinie bo o 22.00. Znając chłopców z Chełmka śmiem twierdzić, że gdyby mecz odbywał się w pełno-