Dziury zasypie śnieg

Remont Mickiewicza

Remont Mickiewicza

Nie będzie nowego asfaltu na ulicy Mickiewicza przed zimą. Wykonawca zszedł z placu budowy. Firma Poldim S.A. z Tarnowa wycofała się z robót. W efekcie mieszkańcy Chełmka, w szczególności ul. Mickiewicza, poczekają co najmniej do połowy przyszłego roku na zakończenie prac i nową drogę. Kilka miesięcy temu firma Wafro wykonująca kanalizację na Mickiewicza, zdarła istniejącą nawierzchnię. Od tego czasu szosa jest nieprzejezdna. Poruszają się po niej jedynie mieszkańcy, ale przebrnięcie traktem wymaga niezwykłej koncentracji i uwagi.

– Sprawa nie jest sfinalizowana. Rozmowy wciąż trwają – mówi w pierwszej chwili Andrzej Huczek, dyrektor Zarządu Dróg Powiatowych w Oświęcimiu. Po chwili jednak przyznaje, że będzie konieczny nowy przetarg i wyłonienie nowego wykonawcy co przedłuży gehennę mieszkańców o kolejne kilka miesięcy.

Dlaczego Poldim zrezygnował z roboty w Chełmku? Jak ustalił Przełom, po pierwsze z pracami na czas, ze względu na intensywne opady deszczu, nie zdążyła firma Wafro. W efekcie Poldim odebrał zbyt późno plac budowy i przyznał, że nie jest w stanie zrobić drogi do listopada. Samorządowcy zdecydowali więc o ugodowym rozwiązaniu umowy z firmą z Tarnowa. Po drugie, były zastrzeżenia do Poldimu, który nie umiał się porozumieć z wykonawcą kanalizacji.

Za: Tygodnik Przełom

9 Comments on "Dziury zasypie śnieg"

 1. MonaVieDiament | 29/10/2010 at 00:20 |

  Na to jesteśmy w d… .Zawsze Chełmek jest na ostatnim miejscu. Ale możemy pochwalić się 1 miejscem w głupocie tej sprawy.
  Już dawno miało się coś ruszyć w tej kwestii. Co prawda zaczęli kłaść libet z jednej strony i na tym koniec. a wybory tuż tuż. Oczywiście ani na PIS a ni na PO. Nie warto. Co skutki widać i w TV i u nas.

 2. Robert | 26/10/2010 at 21:27 |

  przeczytaj na robertgondzik.blog.onet.pl gdzie piszę o tej sprawie

 3. gustek | 28/09/2010 at 14:07 |

  AA i na poparcie moich słow ,to sie az wk…ł
  Krzysiek Jarzyna i to ze Szczecina .
  Pozdrawiam/y/!!!! ,Pana ,Szczecinian i Szczecin
  Panie Krzysku

 4. gustek | 28/09/2010 at 12:23 |

  Aaa ,i jesce jedno Wom powiem ,tak se klikom ,klikom
  i po Chymkowskim internecie i co i nic .
  Kilku na ludziach Chełmka sie produkuje
  historycznie i tym to sie widac kce,
  a tu na INFO -nic ,o strone Gminy
  nawet szkoda mówić .Jednym słowem ludziska ;
  jesteście albo leniwe ,albo nie kumate ,albo
  Wom za dobrze i jesteśta zadowoleni jak cholera .
  W Wy młode Chymkowioki -co z Wami ??? -ruscies sie.
  Tedy bywojta .

 5. gustek | 28/09/2010 at 11:58 |

  ej ludzie ,ludzie ,Wy tylko narzekac umicie .
  A popatrzcie se na fotografie Chełmka z przed,
  tj z czasów II RP popatrzcie jak było po wojne ,
  jeszce za śp.Franka Szymutki ,tylko narzekac
  potrficie .Zakład rzeście roz…..i to ni ma i
  do kogo zadzwunić ,sekretarzy tys nima ,oj bida ,
  bida nastała i rozpusta PO PISu w Chymku .
  Pójdzie Wom do farosza o interwencyje i pomoc
  stukać .Bo tukej ana forach Chełmka żadnego
  łodzewu sie nie docekocie .Bo to jest jedyna
  Gmina w Ełuropie ,gdzie internet jest przez
  łużedników bojkotowany ;albo co gorsza ,ło
  zgrozo moze tak byc ze nie wiedzom ,ki to diobeł.
  Wicie to było by wydarzenie ,az strach pomyslec
  co by media se poużywały .

 6. wojtek | 27/09/2010 at 10:31 |

  no to mieszkańcy dostali atuty ,aby tę drogę wybic niektórym z głowy ,jako droge powiatową .

 7. Mieszkaniec | 26/09/2010 at 17:59 |

  Trudno się oprzeć wrażeniu obserwując firmę Wafro, że roboty na ul. Mickiewicza są ich pierwszą tego typu pracą. Wielokrotne poprawki, kilkukrotne wykopki w tym samym miejscu…Nam mieszkańcom pozostało trwać w tej gehennie, jak napisał autor artykułu, i czekać aż najpierw śnieg zasypie dziury, potem przyjdą wiosenne roztopy i w końcu latem ktoś wreszcie zrobi tą drogę. A do tego czasu off-road, brak komunikacji autobusowej (patrz: brak możliwości dojazdu dzieci do szkoły) i długie objazdy ul. Jagiellońską, nie wspominając o usterkach w samochodach, które pokonują codziennie tą „drogę przez mękę”.. Szkoda tylko, że rozgłos wokół tej sprawy mam miejsce dopiero wówczas kiedy jedna z firm wycofała się z kontarktu. Czy wcześniej tylko mieszkańcy widzieli marazm na palcu budowy?

 8. Krzysztof Jarzyna ze Szczecina | 25/09/2010 at 14:17 |

  To tak ładnie napisane. Ale dlaczego nie wgłębiano się w temat?
  Starostwo Powiatowe zaplanowało remont drogi. O ile dobrze pamiętam remont zaplanowany był mniej więcej 18 miesięcy przed rozpoczęciem prac. Rozstrzygnięto przetargi, podpisano umowy itd.
  Nagle AS Chełmka przypomniał sobie o kanalizacji. Chciał się podpiąć pod prace i przy okazji zrobić kanalizację. Bardzo słusznie, ale trochę późno się obudził. Terminy prac były już w podpisanej umowie. Sati zapewniał jednak, że wykonawca kanalizacji zdąży. Wszedł więc na plac budowy i jak już wiadomo nie zdążył. Ponadto źle przygotował nawierzchnię do dalszej pracy. Firma Poldim po przeprowadzonych badaniach stwierdziła, że: ze względu na źle przygotowaną nawierzchnię i niedotrzymanie terminów z winy inwestora (w tym przypadku Burmistrz Chełmka) nie wykonają zleconych prac. Można było rozwiązać umowę polubownie tak jak zrobiono albo rozwiązać ją z winy inwestora i płacić kary umowne.
  Przyczyną opóźnień nie była więc pogoda, bo budowlańce nie są z cukru i się nie rozpuszczą, ale to, że (co nie jest tajemnicą) starosta i burmist nie potrafią się dogadać, są na siebie poobrażani itd. Gdyby wspólnie usiedli i zaplanowali całość prac i zawarli to w jeden ramowej umowie to nie byłoby takich cyrków z terminami przekazywania placu budowy.
  Z poważaniem z dalekiego Szczecina
  Krzysztof Jarzyna

 9. Nowak Adam | 24/09/2010 at 11:37 |

  Wszystko rozumiem- problemy terminowe, finansowe, pogodowe – tylko dlaczego wiadomości te ukazują się na Chelmek.info – a „tuba” propagandowa chelmek*pl MILCZY ????????

  [link edytowany przez: admin]

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.