Miedziane poszycie z kaplicy odzyskane

Miedziane poszycie z kaplicy odzyskane

W ubiegły piątek policjanci zwrócili Parafii w Bobrku blachy miedziane stanowiące poszycie dachu zabytkowej Kaplicy cmentarnej w Bobrku. Złodziej wpadł na Śląsku podczas kontroli drogowej.

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji oraz Komisariatu Policji w Chełmku intensywnie poszukiwali sprawcy kradzieży poszycia dachowego wykonanego z miedzi, które skradziono w nocy z 15/16 grudnia br. z dachu zabytkowej Kaplicy cmentarnej w Bobrku. Od chwili zgłoszenia policjanci sprawdzali każdy ślad, przesłuchali wiele osób, a także przekazali szczegółową informację na temat zdarzenia wraz z opisem skradzionych elementów do innych jednostek Policji. Podjęte czynności dały efekt gdyż policjanci z Siemianowic Śląskich powiadomili o zatrzymaniu kierowcy przewożącego blachy miedziane. Do ujawnienia przedmiotów mogących pochodzić z kradzieży doszło na ulicy Sienkiewicza gdzie jeden z patroli do rutynowej kontroli drogowej zatrzymał samochód marki Opel, którym kierował 29 – letni mieszkaniec Siemianowic Śląskich. Podczas czynności okazało się, że kierowca nie posiada uprawnień do kierowania, a na dodatek podczas sprawdzania samochodu policjanci znaleźli pozwijane blachy miedziane.

Miedziane poszycie z kaplicy odzyskane

29 – latek został zatrzymany i przekazany oświęcimskim policjantom, którzy potwierdzili, że zabezpieczone blachy o wadze ponad 100kg i wartości kilkudziesięciu tysięcy złotych pochodzą z Kaplicy w Bobrku. Mienie zostało zwrócone Parafii, natomiast sprawca trafił do policyjnych aresztów. Podejrzany o kradzież był już karany za przestępstwa kryminalne, w tym za kradzieże i rozboje.

Be the first to comment on "Miedziane poszycie z kaplicy odzyskane"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.