Mieszkańcy osiedla odetchnęli

Drzewo zagrażające mieszkańcom bloku przy ul. Andersa w Chełmku mogą wreszcie spać spokojnie. Wiekowe drzewo, które zagrażało budynkowi zostało w końcu ścięte.

We wtorek i środę trwała akcja stopniowego usuwania drzewa, przeprowadzona przez pracowników ADMu. Akcję rozciągnięto w czasie, ponieważ wielkość dębu oraz jego kształt nie pozwalały na jednorazowe ścięcie. Mieszkańcy osiedla doskonale kojarzą wielkie drzewo stopniowo, coraz bardziej pochylające się nad blokiem.

W pierwszej fazie (we wtorek) zostały usunięte główne gałęzie – odtransportowały je samochody Administracji Domów Mieszkalnych, aby oczyścić teren pod dalszą wycinkę.

W środę, w kilu etapach ścięto konar. Podczas akcji ścinania został uszkodzony mały fragment chodnika. ADM zapewnia, że szkody zostaną szybko usunięte.

3 Comments on "Mieszkańcy osiedla odetchnęli"

  1. falkon | 19/04/2012 at 21:05 |

    a poza tym dlatego dąb wycięto bo dęby inaczej się przycina,a jak jakieś debilne krasnoludy robią z dębu tuje ,to jak takie drzewo ma się rozrastaść zgodnie ze swoją naturą ot i cała polityka …. jak nie mają pojęcia to się niech nie chwytają ,albo niech chwycą się przewodów wysokiego napięcia…..eeeeehhhhh

  2. falkon | 19/04/2012 at 20:58 |

    zagrożenie …zagrożeniem….ciekawe co powiedzą ci którym braknie cienia i wybetonują im całe podwórko,a wystarczyło zrobić niską przycinke ,gdyby uschło trudno..jeśli nie, dalej było by zielono,widać mało kto jeżdzi po wielkich aglomeracjach i nie widzi jak miesza się beton z drzewkami na dziesięć lat…ani to ładne ani to piękne ,tylko na makietach ładnie wygląda ……nie niszczcie już nam miasteczka…do tego parking koło żłobka i z brzozowej chcą tani odpust zrobić….żałosne…..ani sensu ,ani logiki …zawsze mi zazdrościli znajomi spoza chełmka że w lesie mieszkamy ….

  3. lokator | 19/04/2012 at 07:27 |

    Nie pracownicy ADM -u a MZGK ADM nie ma takich samochodów :)

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.