Mój pierwszy Koń

W Chełmku koń uciekł właścicielowi

Chcesz mieć własnego pierwszego konia? Koniecznie musisz najpierw przeczytać książkę o tytule „Mój pierwszy Koń”. Zbyt dużo na tym świecie jest źle dobranych par koń/jeździec. Większość z nas, związanych ze światem końskim praktycznie w każdej stajni wskaże połączenie niedobranych cech w parze. Problem ten rozpoczyna się od kupujących konie, którzy nabyli wierzchowca, nie będąc na niego właściwie gotowym. Czasami było to krótkie zauroczenie końmi, które tak szybko, jak się urodziło, tak szybko umarło. Często była to także sytuacja materialna, która przerosła nowych posiadaczy konia. Nie była na tyle solidna, by decydować się na koński. Czasami chodzi o nieodpowiednie dopasowanie charakterów, z czego rodzą się konflikty. Czasami również zdarza się, że klienci kupują chore konie. Ludzie, którzy wydają tysiące złotych, nie robią podstawowych badań lekarskich. To widać w co drugiej stajni.

Często też nowy posiadacz zakocha się od pierwszego wejrzenia w oglądanym rumaku. Co z tego, że wierzchowiec jest źle dopasowany wzrostem. Cóż z tego, że wierzchowiec rusza się tak, jakby każda jego noga żyła innym, niezależnym życiem. Co z tego, żerumak jest w „typie ujeżdżeniowym” i wywraca się o każdy drąg, gdy potrzebujemy konia do skoków. Co, że rumak temperamentem i charakterem nie odpowiada danemu jeźdźcowi. Przecież posiada takie piękne skarpetki, latarnię i zapleciony ogon. A ponadto śliczne umaszczenie. Takie sytuacje widzimy na co dzień. Brak jest stajni, jakiej byśmy nie zwiedzili, w której nie znajdzie się takiego wierzchowca albo takiego właściciela. Z tego powodu został napisany ten poradnik. Aby uświadamiać przyszłych właścicieli wierzchowców, pomagać im w podejmowaniu świadomych decyzji o kupnie tego zwierzęcia i zabraniu na siebie półtonowego obowiązku. I do tych osób adresowana jest niniejszy podręcznik. Do osób, które kupują swojego pierwszego konia. Żeby przeprowadzić za rękę poprzez wszystkie procedury kupna konia i by informować, z czym to się wiąże. Żeby pokazać jak to przebiega.

I najważniejsze, by studzić emocje, bo decyzja o zakupie wierzchowca musi być chłodna i wykalkulowana. Brzmi to brutalnie? Takie właśnie jest. Zapraszam do zapoznania się z poradnikiem wszystkie osoby, które chcą świadomie kupić swojego pierwszego konia. Pokażemy jak przejść przez wszystkie etapy podejmowania świadomej decyzji o zakupie konia i cały proces zakupu.

Przewodnik dla nabywających swojego pierwszego konia pt. „Mój pierwszy Koń” jest do nabycia na stronie http://zakupkonia.pl/ w wersji papierowej oraz wersji elektronicznej e-book. Zapytaj też o tę książkę w ulubionych sklepach jeździeckich i księgarniach.

Be the first to comment on "Mój pierwszy Koń"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.