Policja Chełmek

W dniu 28 września 2015 policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 19 – letnią kobietę, która będąc pod wpływem narkotyków miała pod opieką swoje trzymiesięczne dziecko. Kobieta sama weszła do komisariatu gdyż najprawdopodobniej pomyliła budynki.

Do zdarzenia doszło wczoraj po południu gdy do budynku Komisariatu Policji w Chełmku weszła kobieta z maleńkim dzieckiem na rękach. Funkcjonariusze natychmiast zauważyli, że młoda matka dziwnie się zachowuje, więc wzięli niemowlaka pod opiekę, natomiast kobietę poddali badaniu stanu trzeźwości, które nie wykazało alkoholu. Następnie poddali ją badaniu testerem narkotykowym, który w jej ślinie wykazał obecność środków odurzających. Na miejsce wezwano Pogotowie Ratunkowe oraz babkę dziecka, pod której opieką niemowlak trafił na obserwację do szpitala.

Wobec 19 – letniej matki wszczęto postępowanie w związku z podejrzeniem narażenia na niebezpieczeństwo dziecka nad którym miała obowiązek opieki. Za powyższy czyn grozi kara pozbawienia wolności do 5 lat.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*