Najstarszy mieszkaniec gminy skończył 103 lata

Najstarszy mieszkaniec gminy skończył 103 lata

9 lutego 2015 roku 103 urodziny obchodził Józef Matyja, najstarszy mieszkaniec gminy Chełmek, mieszkający w Gorzowie. Z tej okazji Andrzej Saternus, burmistrz Chełmka, wręczył zacnemu jubilatowi bukiet kwiatów, kosz pełen słodyczy oraz pamiątkowy dyplom gratulacyjny, upamiętniający to doniosłe wydarzenie.

Najstarszy mieszkaniec gminy skończył 103 lata

Każde urodziny są okazją do tego, aby spojrzeć w te wszystkie minione lata, pełne nie tylko trudu pracy i codziennych obowiązków, ale również radości i wspaniałych chwil. Trudno przecenić ten wielki zbiór wiedzy i doświadczenia, który zgromadził Pan w ciągu tych 103 lat życia. Trudno zliczyć te wszystkie osoby, które skorzystały i także w przyszłości skorzystają z tego, co Pan sam doświadczył. Drogi Jubilacie, proszę przyjąć serdeczne gratulacje oraz życzenia spokoju, zdrowia i radości na każdy następny dzień. Życzę Panu także miłości i wdzięczności osób bliskich, którzy na co dzień otaczają Pana i dla których jest Pan bardzo ważny – życzył 103-latkowi burmistrz Chełmka.

W dyplomie gratulacyjnym burmistrz przytoczył także słowa świętego Jana Pawła II: „Starość jest czasem żniw. Żniw tego, czego się nauczyliśmy, co przeżyliśmy. Żniw tego, co zdziałaliśmy i osiągnęliśmy, a także tego, co wycierpieliśmy i wytrzymaliśmy. Jak w końcowej partii wielkiej symfonii, te wielkie tematy współbrzmią potężnie”.

Pan Józef Matyja urodził się 19 lutego 1912 roku. W swoim długim życiu był świadkiem nie tylko I oraz II wojny światowej, ale także wielu przemian politycznych, zachodzących również w naszym kraju. Do dzisiaj cieszy się dobrym samopoczuciem oraz obecnością najbliższych. Jak przyznaje rodzina pomimo swojego zacnego wieku prawie w ogóle nie przyjmuje leków oraz nadal uwielbia słodycze. Doczekał się także licznego potomstwa: dwóch synów, czworo wnucząt, dziewięcioro prawnucząt i jednego pra-pra wnuka.

UM Chełmek

1 Comment on "Najstarszy mieszkaniec gminy skończył 103 lata"

  1. gozowianka | 12/03/2015 at 00:45 |

    Burmistrz wręczył koszt słodyczy. Chyba po to aby temu panu dowalić cukru i go wykończyć.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.