Narkotyki i tytoniowa kontrabanda

Policja Chełmek

Policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali 48 – letniego mieszkańca Śląska, podejrzanego o przestępstwa narkotykowe i akcyzowe. Zatrzymując mężczyznę, funkcjonariusze przejęli jego nielegalny, narkotykowo – tytoniowy towar tj. blisko 250 kg krajanki tytoniowej i około tysiąc porcji narkotyku.

Do zdarzenia doszło 7 marca 2017 w Chełmku na ulicy Piastowskiej, gdzie policjanci do kontroli drogowej zatrzymali samochód dostawczy marki Opel. W trakcie kontroli części bagażowej funkcjonariusze zauważyli, że znajduje się tam 10 dużych worków, w których wg oświadczenia kierowcy miała znajdować się pasza dla zwierząt. Policjanci nie dali jednak wiary i sprawdzili wnętrze jednego z worków, znajdując w nim nie paszę, a krajankę tytoniową. W związku z powyższym kierowca został zatrzymany. Podczas przeszukania mężczyzny policjanci znaleźli jeszcze cztery woreczki foliowe z zawartością białej sproszkowanej substancji . Przeprowadzone badanie testerem narkotykowym potwierdziło, że zabezpieczona substancja to amfetamina.

Kolejne dowody przestępczej działalności mężczyzny, policjanci odkryli na terenie jego miejsca zamieszkania. Współpracując ze śląskimi policjantami, podczas przeszukania jego domu oraz magazynów, z których korzystał, ujawnili blisko 900 opakowań tytoniu bez polskich znaków akcyzy, trzy worki z marihuaną oraz woreczek z amfetaminą.

Z szacunków policjantów wynika, że zabezpieczone środku odurzające mogłyby posłużyć do sporządzenia około tysiąca porcji narkotyku, natomiast uszczuplenie skarbu państwa z tytułu nieodprowadzonego podatku akcyzowego to blisko 200 tysięcy złotych.

W dniu 9 marca br. 48 – latkowi zostały przedstawione zarzuty, oraz zastosowano wobec niego środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego, poręczenia majątkowego oraz zakazu opuszczania kraju.

Za popełnione przestępstwa, grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności, wysoka grzywna oraz  przepadek zabezpieczonego mienia.

Be the first to comment on "Narkotyki i tytoniowa kontrabanda"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.