Nocna pomoc medyczna

Gdzie szukać nocnej pomocy medycznej?

Gdzie szukać nocnej pomocy medycznej?

Z pięciu podmiotów świadczących opiekę nocno – świąteczną w powiecie oświęcimskim od 1 marca zostaną tylko dwa. Dzisiaj (21.02.2011) ma zostać rozstrzygnięty konkurs na nocno – świąteczną obsługę pacjentów. W powiecie oświęcimskim przystąpiły do niego zakłady służby zdrowia w Kętach, Oświęcimiu i Chełmku.

Do tej pory w powiecie oświęcimskim było pięć podmiotów świadczących usługi w zakresie opieki całodobowej. W Oświęcimiu dwa oraz po jednym w Kętach, Brzeszczach i Chełmku. Z rozwiązania zaproponowanego przez Narodowy Fundusz Zdrowia wynika, że od 1 marca w powiecie będą działać tylko dwa – jeden w Kętach oraz jeden w Oświęcimiu bądź Chełmku.

W przypadku kęckiej placówki sytuacja niewiele się zmieni. Problem natomiast jest z resztą powiatu, zamieszkałą przez 107 tysięcy pacjentów, którzy w razie potrzeby będą szukać pomocy w Oświęcimiu lub w Chełmku, które przystąpiły do konkursu. Wygrać może tylko jeden i wszystko wskazuje na to, że będzie to Oświęcim.

5 Comments on "Nocna pomoc medyczna"

 1. nie znam się, zwracam honor kolego znad przemszy. Wlazłem pod stół i odszczekuję.

 2. Zza Przemszy | 21/02/2011 at 14:42 |

  Jeśli zrobiono w Chełmku bazę transportu sanitarnego albo bazę pogotowia (tak jak np. w Kętach) i nic mi o tym nie wiadomo to zwracam honor Janie. Czyli jak Panie Janku? Mamy bazę transportu medycznego albo bazę pogotowia w Chełmku czy to Pan nie ma pojęcia o czym Pan piszesz? Przychodnia w Chełmku zajmuje się hospitalizacją czy pacjentów hospitalizuje się w Oświęcimiu (i trzeba ich wozić a Oświęcim ma szpital na miejscu)?

 3. przepraszam że w tym tonie, ale zielonego pojęcia nie masz o tym co piszesz. Kto ma tą lepszą bazę transportu, lepszych specjalistów i oddziały do hospitalizacji?!

 4. Zza Przemszy | 21/02/2011 at 13:00 |

  – lokalizacja (centrum powiatu, dostęp bezpośredni ponad połowy potencjalnych pacjentów – w Oświęcimiu mieszka 50tyś z ok. 107 tyś zainteresowanych);
  – baza transportu medycznego – w przypadku konieczności transportu pacjenta do innej jednostki transport medyczny jest na miejscu przez co obniżono koszty (nie trzeba ściągać karetki z pogotowia oddalonego o 10km);
  – lepiej wyposażona izba przyjęć i punkt pomocy;
  – oddziały do hospitalizacji na miejscu (odpada koszt zabrania z Chełmka pacjenta i transport go do szpitala);
  – większa ilość lekarzy specjalistów na dyżurze.

  Mniejsza jednak z lokalizacją i dostępnością specjalistów. Wszystko pewnie i tak rozbije się o pieniądze (wycenę dyżurów i kosztów obsługi pacjenta) a tu w cuglach wygrywa Oświęcim z dostępem na miejscu transportu medycznego tak samo jak wygrały Kęty. Jeszcze dziś poznamy odpowiedź. Obym się mylił.

 5. a co na to wszystko się składa? Bo wg mnie to wszystko na to wskazuje że Oświęcim nie wygra.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.