Nowy most na Przemszy

Projekt nowego mostu na Przemszy

Projekt nowego mostu na Przemszy

Zarząd Dróg Wojewódzkich zdecydował o budowie nowego mostu na Przemszy w Chełmku. Obecny most zostanie rozebrany, a na jego miejscu powstanie nowa konstrukcja. Ze względu na znaczne koszty inwestycji około 15 mln zł rozpoczęcie budowy planowane jest w latach 2012 – 2013.

11 marca 2010 roku odbyło się spotkanie w Zarządzie Dróg Wojewódzkich w Krakowie. Zebranie dotyczyło ogółu spraw związanych z budową mostu na rzece Przemszy w Chełmku. Punktem kulminacyjnym była prezentacja wizualizacji mostu oraz omówienie aspektów technologicznych związanych z jego powstaniem. Obecnie gromadzona jest dokumentacja techniczna niezbędna do rozpoczęcia prac, a także trwa proces uzgodnień pod kątem uzyskania pozwolenia na budowę.

Most na Przemszy jest punktem strategicznym, gdyż łączy dwa województwa małopolskie oraz śląskie, a także zapewnia swobodny dojazd mieszkańców do pracy. Z tego powodu uzgodniono, iż w trakcie budowy nowego mostu, zostanie zorganizowany objazd. Będzie on prowadzony mostem tymczasowym dla samochodów osobowych oraz autobusów. Objazd dla samochodów ciężkich będzie odbywał się trasą Chełmek – Oświęcim – Bieruń.

4 Comments on "Nowy most na Przemszy"

 1. MonaVieDiament | 20/07/2011 at 23:16 |

  Tak Marku to dobry pomysł na te wały. Jednak dobrym rozwiązaniem jest zrobienie eskalady na całości . A od strony ul. Oświęcimskiej pod eskaladą można by przejechać na ul. Mieszka I, aż do ul. Bolesławo Chrobrego, a tamtędy wjechać na ul. Śląską lub też obrać kurs na Jaworzno. Z tym że jest tam szkoła i większy ruch spowodowałby obawę rodziców…
  Oczywiście zawsze można pomyśleć o innym rozwiązaniu. Ale jak by można było przejść pod spodem ul. Śląskiej to i dzieci miały by bezpieczną podróż do i z szkoły . W tedy nie potrzebne jest robienie świateł czy też ronda.Chodź rondo było by z drugiej strony eskalady czyli ul. Olimpijska , Dożynkowa oraz Górno Śląska zmniejszyło by to w tym miejscu zagrożenie ostrego zakrętu. Jak wiemy eskalada ma to do siebie że może lecieć na dużej wysokości i tym samym można wybudować po obu stronach wały żelbetonowe z nasypem ziemi. Muszą o tym pomyśleć i pytać nie tylko wielmożną Gminę ale i ludzi skoro mamy wejść w nowości to warto o nich pomyśleć.

 2. Może najwyzsza pora pomyśleć przy budowie nowego mostu o „WAŁACH”

  Wystarczyło by podnieść droge o kilka metrów tak aby „robiła” za jedną strone walu,a od mostu wyprowadzić drugi Wał przeciwpowodziowy wzdłuż przemszy w strone Zbiornika wody pitnej „DZIECKOWICE”

  Ale zapewne najpierw zrobią most który bedzie kosztował miliony!! a dopiero później będą przeróbki drogi i budowa wału które będą kosztować kolejne pieniądze , a przeciez można to zrobić za jednym „razem”, po co płacić dwa razy za to samo!!

 3. Krzysiek17 | 06/06/2010 at 07:21 |

  jeśli mogę jeszcze wtrącić zdanie na temat mostu to dobrze by było gdyby oba końce mostu kończyły się rondem lub światłami. Bo jednak jest tragedią kiedy musimy zmagać się z wyjechanie np z ul.Oświęcimskiej lub kiedy z Chełmu Małego próbują wyjechać ludzie…

 4. Krzysiek17 | 06/06/2010 at 07:18 |

  Nareszcie a zarazem w końcu będziemy mogli się cieszyć z nowego mostu już niebawem.Zwłaszcza że projekt powinien być przewidziany na różne ewentualności typu powódź. Mam nadzieje że to uwzględnią w projekcie zwłaszcza że do jego rozpoczęcia zostały nie całe 2 lata..

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.