Odblaskowa Jedynka

Odblaskowa Jedynka

Dnia 29 października br. w SZS nr 1 w Chełmku odbyła się impreza promująca ideę noszenia odblasków przez dzieci w ramach akcji ,,Odblaskowa szkoła”. Spotkanie stanowiło uwieńczenie kampanii organizowanej przez Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Wśród zaproszonych gości znaleźli się m.in.: Burmistrz Chełmka, pan Andrzej Saternus, przedstawiciel Komendy Policji w Chełmku, przedstawicielki Rady Rodziców oraz przedstawiciele firm: PZU, STALMARK , BMT Krzysztof Szymutko.

Zaproszeni goście, wykazując troskę o bezpieczeństwo i widoczność dzieci na drodze, przekazali naszym podopiecznym elementy odblaskowe. Wszyscy uczniowie klas pierwszych zostali wyposażeni w worki odblaskowe, opaski i breloczki, ufundowane przez burmistrza A. Saternusa. Uczniowie pozostałych klas szkoły podstawowej otrzymali breloczki i opaski. Po wręczeniu upominków ogłoszone zostały wyniki konkursu plastycznego pt: ,,Jestem widoczny na drodze” oraz wyniki testu wiedzy o bezpieczeństwie w ruchu drogowym.

W konkursie plastycznym nagrodzono autorów ośmiu prac, są nimi: Milena Kysiak z kl.1a, Wiktor Łakomiec z kl.1c, Maja Poznańska z kl.2b, Małgorzata Mamcarczyk z kl.2b, Kacper Gondzik z kl.3a, Wiktoria Kowalczyk z kl.3a, Victor Chmurski z kl.3a oraz Patrycja Markiewicz z kl.5a.

Uczniowie wyróżnieni za najwyższe wyniki w teście to: Hanna Szatyńska z kl.1a, Jan Żydzik z kl.1b, Patrycja Wilczak z kl.1b, Daniel Morawski z kl.2a, Antoni Pawela z kl.2b, Tosia Syska z kl.3a, Wojtek Chacuś z kl.3a, Marcelina Wilczak z kl.3a, Ala Wiśniewska z kl.3a, Aron Wilczak z kl.3a, Jacek Sitek z kl.4a, Marcin Banasiuk z kl.4b, Paulina Plata z kl.5a, Julia Urzędowska z kl.5a oraz Ola Konik z kl.6a.

Na zakończenie spotkania uczniowie klas młodszych zaprezentowali krótki program artystyczny, w którym przekazali informacje na temat zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz podkreślili konieczność noszenia odblasków.

Mamy nadzieję, że akcje przeprowadzone na terenie naszej placówki wpłyną na poprawę bezpieczeństwa naszych podopiecznych.

Koordynator ,,Odblaskowej szkoły”
Katarzyna Chylaszek

Odblaskowa Jedynka Odblaskowa Jedynka Odblaskowa Jedynka Odblaskowa Jedynka Odblaskowa Jedynka Odblaskowa Jedynka Odblaskowa Jedynka

Be the first to comment on "Odblaskowa Jedynka"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.