Odblaskowa Szkoła Podstawowa nr 1

 

We wrześniu 2014r. nasza szkoła wykazała chęć udziału w akcji „Odblaskowa Szkoła”, organizowanej m.in. przez: Małopolską Wojewódzką Radę Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego,  Wydział Ruchu Drogowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie, Małopolskie Kuratorium Oświaty, Małopolski Urząd Wojewódzki oraz Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Celem konkursu jest zwiększenie aktywności dyrektorów szkół podstawowych, lokalnych władz samorządowych i rodziców w zakresie wyposażenia uczniów w elementy odblaskowe. Udział w tej akcji daje możliwość wykazania, że szkoła nie tylko uczy, ale również dba o bezpieczeństwo swoich podopiecznych, zwłaszcza w drodze do i ze szkoły.

W ramach działań w zakresie promowania bezpiecznych zachowań 7 października br. uczniowie szkoły podstawowej ubrani w kamizelki odblaskowe z transparentami ruszyli ulicami Chełmka promować własne bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Podczas przemarszu uczniowie wręczali przechodniom ulotki promujące bezpieczeństwo, które wykonali na lekcjach informatyki. Punktem docelowym wędrówki był Komisariat Policji w Chełmku. Na miejscu mogli zwiedzić komisariat oraz posłuchać ciekawostek o pracy policjantów. Dzielnicowy pan Krystian Szostek tłumaczył dzieciom konieczność noszenia odblasków po zmroku. Największą atrakcją wycieczki była możliwość obejrzenia policyjnego radiowozu i zapoznania się z różnymi akcesoriami niezbędnymi w pracy policjanta. Naszej wycieczce przyświecało hasło: ,,NOŚ ODBLASKI- BĘDZIESZ BEZPIECZNY!!!

Katarzyna Chylaszek
nauczyciel SZS nr 1 w Chełmku

Odblaskowa Szkoła Podstawowa nr 1 Odblaskowa Szkoła Podstawowa nr 1 Odblaskowa Szkoła Podstawowa nr 1 Odblaskowa Szkoła Podstawowa nr 1 Odblaskowa Szkoła Podstawowa nr 1 Odblaskowa Szkoła Podstawowa nr 1 Odblaskowa Szkoła Podstawowa nr 1 Odblaskowa Szkoła Podstawowa nr 1

 
 
 

0 komentarzy

Bądź pierwszym, który skomentuje.

 
 

Zostaw komentarz

Zasady komentowania:
Aby dodać komentarz, należy podać nick (pseudonim) oraz poprawny adres e-mail. Każdy użytkownik, który publikuje swój komentarz, przejdzie proces moderacji (sprawdzenia komentarza przez moderatora). Komentarze zostaną odrzucone tylko i wyłącznie jeżeli: zawierają treści wulgarne, zawiera wyzwiska, w treści pojawiają się linki (odnośniki) do innych stron niż chelmek.info, używa się języka innego niż język polski, pisany jest w całości wielkimi literami, pojawiają się nazwiska osób, które nie pełnią funkcji publicznych lub jeśli adres e-mail podany w komentarzu jest nieprawidłowy. Jeśli komentarz spełnia powyższe warunki, zostanie dopuszczony do dyskusji. Proszę pamiętać, że moderator nie ma dyżurów 24/7. Sprawdzenie komentarza zazwyczaj zajmuje chwile czasu, chyba że moderator akurat pracuje nad komentarzami. Więcej o zasadach komentowania.

 
 
 
*