Orlik otwarty

Orlik 2012 ChełmekMirosław Drzewiecki, minister sportu, w końcu dotarł do Chełmka. W piątek po południu przyjechał, by pobłogosławić Orlika 2012, oddanego do użytku młodzieży już z końcem ubiegłego roku.

Do tej pory Drzewiecki nie miał jednak ani czasu, ani okazji, by odwiedzić tę gminę – czytamy w portalu przełom.pl

To drugi orlik w powiecie oświęcimskim. Pierwszy wybudowano w Kętach. Trzeci niebawem zacznie funkcjonować w Oświęcimiu. To sporo w porównaniu z powiatem chrzanowskim, gdzie żadna gmina do tej pory nie wybudowała podobnego kompleksu sportowego.

Pierwotnie miały one powstać w Libiążu i Babicach. Jak dotąd planów jednak nie urzeczywistniono. Z założeń wywiązały się Krzeszowice, ale to już powiat krakowski.

– Na koniec kwietnia będzie 575 podobnych kompleksów w całej Polsce, a na koniec roku już 1300 – powiedział w Chełmku Drzewiecki. Jego zdaniem, polski Orlik 2012, to największy projekt w historii Europy.

– Żaden kraj tylu orlików nie wybudował – dodał. Zwrócił się również do nauczycieli, by ci nie męczyli uczniów w klasach i pozwolili im jak najczęściej korzystać ze sztucznej nawierzchni.

2 Comments on "Orlik otwarty"

  1. falkon | 13/03/2012 at 11:02 |

    tajemniczy gościu…mam nadzieje że nie jesteś naszym głupkiem wioskowym…..

  2. tajemniczy gosc | 11/03/2012 at 18:01 |

    Poco orlik .Kilkanscie lat temu na boisku szkolanym gral kto chcial o kzdej poze .Hyba poto zeby zrobic zdjecie SATERNUSA z TUSKIEM

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.