Pijany kierowca i łapówkarz

Pijany kierowca i łapówkarz

Nietrzeźwy sprawca kolizji uciekł z miejsca zdarzenia w jego zatrzymaniu pomógł mieszkaniec Chełmka. Kierowca odpowie również za usiłowanie wręczenia „łapówki”.

W dniu 3 września 2014 dzięki wzorowemu zachowaniu mieszkańca Chełmka policjanci szybko zatrzymali sprawcę kolizji. Mężczyzna odpowie nie tylko za wykroczenia i stanie nietrzeźwym, ale i usiłowanie wręczenia korzyści majątkowej.

Do zdarzenia doszło około godziny 16:30 w Chełmku na ul. Mieszka I gdzie kierowca samochodu marki Opel na śląskich numerach rejestracyjnych spowodował kolizję, a następnie odjechał z miejsca zdarzenia. Na powyższy fakt zareagował jednak inny kierowca 30 – letni mieszkaniec Chełmka, który pojechał za oplem, jednocześnie powiadamiając o zdarzeniu policjantów z bieruńskiej komendy Policji. Dzięki temu śląscy policjanci zatrzymali 55 – letniego mieszkańca Chełmu Śląskiego, a następnie oddali go w ręce oświęcimskich policjantów. W chwili zatrzymania mężczyzna miał ponad 3,5 promila alkoholu.

Jednakże zatrzymany 55 – latek siedząc już w radiowozie oświęcimskich policjantów dopuścił się kolejnego czynu. Chcąc uniknąć odpowiedzialności próbował wręczyć funkcjonariuszom pieniądze w zamian za odstąpienie od dalszych czynności. Został pouczony, iż popełnił kolejne przestępstwo. Podejrzany trafił do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

Przypominamy, że próba wręczenia korzyści majątkowej funkcjonariuszowi jest przestępstwem za które grozi kara pozbawienia wolności do 2 lat.

Pijany kierowca i łapówkarz

Jak zawsze w takich wyjątkowych przypadkach należy podkreślić wzorową, zasługującą na wyróżnienie i podziękowania postawę 30 – letniego mieszkańca Chełmka, który tak szybko i sprawnie zareagował na zdarzenie. Dzięki jego zachowaniu sprawca w kilkanaście minut po zdarzeniu trafił w ręce policjantów i wkrótce odpowie za popełnione czyny.

Be the first to comment on "Pijany kierowca i łapówkarz"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.