Po alkoholu wylądowali w rowie

Bobrek – policjanci uratowali dwoje osób, które wpadły do rowu wypełnionego wodą.

W nocy z 18/19 kwietnia policjanci wydostali z opresji dwie osoby, które przez nieuwagę wpadły do głębokiego rowu melioracyjnego. Do zdarzenia doszło około godziny 22.30 kiedy policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku otrzymali zgłoszenie od mieszkanki Bobrka dotyczące podejrzanych odgłosów dochodzących sprzed jej posesji. Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce gdzie w głębokim, wypełnionym wodą rowie zauważyli mężczyznę, który ostatkiem sił trzymał za rękę topiącą się kobietę. Policjanci natychmiast wydostali parę z opresji i przekazali pod opiekę ratowników medycznych. Jak się okazało 46 – latka oraz jej 57 – letni znajomy byli pod wpływem alkoholu.

Powyższe zdarzenie powinno być przestrogą dla osób, które pod mocnym wpływem alkoholu, lekceważąc swoje zdrowie i życie próbują wrócić do miejsca zamieszkania. W tym przypadku wpływ alkoholu odegrał największe znaczenie spowodował zagrożenie, uniemożliwił racjonalną ocenę sytuacji, skuteczne udzielenie pomocy sobie nawzajem, a także skuteczne wezwanie pomocy.

Gdyby nie reakcja mieszkanki Bobrka oraz szybka interwencja policjantów z pozoru błahe zdarzenie mogło jednak zakończyć się tragicznie.

Be the first to comment on "Po alkoholu wylądowali w rowie"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.