Po niemiecku

Gulasz po polsku, dyskusja po niemiecku

Gulasz po polsku, dyskusja po niemiecku

W Samorządowym Zespole Szkół w Bobrku odbyły się polsko-niemieckie warsztaty z udziałem młodzieży z obu krajów. Uczniowie rozmawiali na temat m.in. kultury, sytuacji politycznej oraz życia codziennego Polaków i Niemców.  W warsztatach wzięli udział uczniowie z Samorządowego Zespołu Szkół w Gorzowie i Bobrku oraz goście z niemieckiego Schieder.

– Goście z Niemiec mieli okazję spróbować tradycyjnej polskiej kuchni, a wspólny posiłek ?w miłej atmosferze ułatwił nawiązanie pierwszych kontaktów – informuje Anna Droździewicz.

Spotkanie było także okazją do porównania systemów szkolnictwa w Polsce i Niemczech.

– Praca w grupach i konkursy pozwoliły uczniom poznać zainteresowania oraz aktualne trendy w muzyce panujące w obu krajach. Puentą spotkania była międzynarodowa dyskusja na temat kultury, geografii, sytuacji politycznej oraz życia codziennego Polaków i Niemców – dodaje z kolei Agnieszka Kolasa.

Nauczyciele oraz uczniowie wierzą, że wspólnie spędzony czas dał podłoże do kontynuowania współpracy.  Spotkanie to było pomysłem dwóch nauczycielek języka niemieckiego – Agnieszki Kolasy i Anny Droździewicz.

za: oświęcimskie24

1 Comment on "Po niemiecku"

 1. kai555 | 10/11/2010 at 18:01 |

  …Chełmek.info komentarze traktuje jako prywatne opinie czytelników, nie ingeruje w ich treść, dopuszcza do publikacji wszystkie, dlatego nie może brać za nie odpowiedzialności….
  Prosimy dwa razy przeczytać ….co za bzdury wypisujecie w tych waszych”uwagach”końcowych?….tylko głaskać i klaskać?….już to przerabiałem…..W komentarzach NIE można używać linków, wulgaryzmów, słów niewłaściwych ani języka angielskiego. Zdefiniowane są słowa kluczowe (wulgaryzmy, kody linków i kilkaset niedozwolonych słów w języku polskim, angielskim i rosyjskim – główne źródło spamu). Automat od razu blokuje komentarze z tymi słowami, w języku angielskim, rosyjskim z wulgaryzmami i z linkami traktując je jako spam. Jeśli komentarz zostanie zaklasyfikowany jako spam, niema możliwości odszukania go i ręcznego dodania – średnio na godzinę pojawia się od 50 do 250 spamów, więc kwestia ręcznej moderacji nie jest do ogarnięcia…-biedaki!….Sonda przedwyborcza
  Na kogo zagłosujesz w wyborach na burmistrza Chełmka
  Jan Lorek (PiS)
  Mariusz Sajak (Porozumienie)
  Andrzej Saternus (Samorząd 2010)
  Czak Noris x nie należący do żadnej bandy

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.