Policjanci zlikwidowali domową uprawę konopi indyjskich

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu zlikwidowali nielegalną, domową  uprawę konopi indyjskich i zatrzymali jej właściciela. Z zabezpieczonych roślin mężczyzna mógł zebrać marihuanę, z której można było sporządzić kilkaset porcji narkotyku.

W trakcie czynności policjanci ustalili, że  36 – letni mieszkaniec Chełmka zajmuje się uprawą konopi indyjskich, chcąc z nich uzyskać środek odurzający w postaci marihuany. Aby przerwać ten nielegalny proceder funkcjonariusze weszli na teren jego posesji, gdzie podczas przeszukania budynków gospodarczych znaleźli specjalnie przygotowane pomieszczenie, wyłożone folią aluminiową,  w którym  ujawnili 7 krzaków konopi indyjskich. We wnętrzu pomieszczenia znajdowało się również specjalne oświetlenie oraz wentylacja, które miały wpłynąć na przyspieszenie wegetacji roślin.

Funkcjonariusze oszacowali, że z zabezpieczonych roślin mężczyzna mógł uzyskać  kilkaset porcji narkotyku.  Podejrzany odpowie za uprawę konopi indyjskich, natomiast w trakcie dalszego postępowania policjanci, ustalą czy trudnił się również rozprowadzaniem narkotyków.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*