Pościg do granicy z Chełmkiem – VIDEO

Pościg za piratką drogową

Oświęcim, Babice, Chełm Śląski – pościg za piratką drogową, wioząc swoje dzieci popełniła szereg poważnych wykroczeń, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji po pościgu zatrzymali piratkę drogową, która szaleńczą jazdą narażała siebie, swoje dzieci i innych kierowców na niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i wyliczyli, że złamała kilkadziesiąt przepisów, za które można by było jej nałożyć blisko 100 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło 13 września 2014 około godziny 20.00 w Babicach gdzie podczas kontroli w ruchu drogowym policjanci zauważyli samochód marki Mercedes, który jechał ul. Śląską blisko 130 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, wyprzedzając inne pojazdy m.in. na przejściu dla pieszych i podwójnej ciągłej.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się jednakże ten nie zareagował, w związku z tym powiadomili dyżurnego natychmiast zaczęli ścigać pirata drogowego. Po kilkunastu minutach mercedes wjechał w jedną z bocznych uliczek na terenie Chełmu Śląskiego, przy kładce na Przemszy na granicy Chełmka, gdzie został zatrzymany. Jak się okazało za kierownicą siedziała 31 – letnia mieszkanka Chorzowa. Jak się okazało kobieta nie jechała sama w pojeździe znajdowała się również dwójka jej dzieci 3 i 14 – letnie. Podczas czynności policjanci musieli użyć gaśnic gdyż spod tylnej osi samochodu wydobywał się dym.

W trakcie ucieczki kierująca mercedesem popełniła kilkadziesiąt poważnych wykroczeń mi. in. spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazda z nadmierną prędkością, jazda pod prąd, wjazd na skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniach przekraczanie dozwolonej prędkości itp. W związku z tym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a materiały w sprawie zagrożenia, które stwarzała na drodze wraz z wnioskiem o ukaranie zostaną skierowane do Sądu. Ponadto policjanci wyliczyli, że za popełnione wykroczenia można by było kilkakrotnie zatrzymać jej prawo jazdy.

Be the first to comment on "Pościg do granicy z Chełmkiem – VIDEO"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.