Pościg do granicy z Chełmkiem – VIDEO

Oświęcim, Babice, Chełm Śląski – pościg za piratką drogową, wioząc swoje dzieci popełniła szereg poważnych wykroczeń, policjanci zatrzymali jej prawo jazdy

Policjanci z oświęcimskiej komendy Policji po pościgu zatrzymali piratkę drogową, która szaleńczą jazdą narażała siebie, swoje dzieci i innych kierowców na niebezpieczeństwo. Policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy i wyliczyli, że złamała kilkadziesiąt przepisów, za które można by było jej nałożyć blisko 100 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło 13 września 2014 około godziny 20.00 w Babicach gdzie podczas kontroli w ruchu drogowym policjanci zauważyli samochód marki Mercedes, który jechał ul. Śląską blisko 130 km/h przy ograniczeniu do 50 km/h, wyprzedzając inne pojazdy m.in. na przejściu dla pieszych i podwójnej ciągłej.

Funkcjonariusze dali kierowcy sygnał do zatrzymania się jednakże ten nie zareagował, w związku z tym powiadomili dyżurnego natychmiast zaczęli ścigać pirata drogowego. Po kilkunastu minutach mercedes wjechał w jedną z bocznych uliczek na terenie Chełmu Śląskiego, przy kładce na Przemszy na granicy Chełmka, gdzie został zatrzymany. Jak się okazało za kierownicą siedziała 31 – letnia mieszkanka Chorzowa. Jak się okazało kobieta nie jechała sama w pojeździe znajdowała się również dwójka jej dzieci 3 i 14 – letnie. Podczas czynności policjanci musieli użyć gaśnic gdyż spod tylnej osi samochodu wydobywał się dym.

W trakcie ucieczki kierująca mercedesem popełniła kilkadziesiąt poważnych wykroczeń mi. in. spowodowanie zagrożenia w ruchu drogowym, jazda z nadmierną prędkością, jazda pod prąd, wjazd na skrzyżowanie przy zapalonym czerwonym świetle, wyprzedzanie na podwójnej ciągłej i na skrzyżowaniach przekraczanie dozwolonej prędkości itp. W związku z tym policjanci zatrzymali kobiecie prawo jazdy, a materiały w sprawie zagrożenia, które stwarzała na drodze wraz z wnioskiem o ukaranie zostaną skierowane do Sądu. Ponadto policjanci wyliczyli, że za popełnione wykroczenia można by było kilkakrotnie zatrzymać jej prawo jazdy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*