Pościg za złodziejami paliwa

Pościg za złodziejami paliwa

Bobrek – policjanci podczas pościgu zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o rozbój  i odzyskali kilkaset litrów paliwa.

W nocy z 26/27 września 2014 po krótkim pościgu policjanci z Komisariatu Policji w Chełmku zatrzymali dwóch mężczyzn 26 i 36 – letniego podejrzanych o dokonanie rozboju na terenie jednej z chrzanowskich baz budowlanych. Funkcjonariusze odzyskali również kilkaset litrów skradzionego przez nich paliwa.

Do zdarzenia doszło około 3.00 nad ranem gdy policjanci pełniący służbę patrolową w miejscowości Bobrek zauważyli jadący ulicą Krakowską ubrudzony błotem samochód marki BMW. Funkcjonariusze natychmiast pojechali za pojazdem gdyż chwilę wcześniej przez policyjną radiostację słyszeli komunikat dotyczący poszukiwania sprawców rozboju, którzy dokonali kradzieży paliwa poruszających się ubłoconym pojazdem. Chcąc zweryfikować swoje podejrzenia policjanci dali kierowcy sygnał do zatrzymania się lecz ten widząc radiowóz znacznie przyspieszył, najwyraźniej chcąc uniknąć policyjnej kontroli. Po kilkunastominutowym pościgu policjanci zatrzymali bmw, za którego kierownicą siedział 36 – letni mieszkaniec powiatu chrzanowskiego, a obok niego jego o 10 lat młodszy brat.

W trakcie kontroli przypuszczenia policjantów potwierdziły się gdyż w bagażniku samochodu funkcjonariusze znaleźli 9 kanistrów wypełnionych kilkuset litrami paliwa. Dodatkowo okazało się, że 36 – letni kierowca posiada sądownie orzeczony zakaz prowadzenia pojazdów. Obaj mężczyźni zostali zatrzymani i wraz z dowodami przestępczej działalności przekazani chrzanowskim policjantom.

Pościg za złodziejami paliwa

Be the first to comment on "Pościg za złodziejami paliwa"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.