Prohibicja w Chełmku

Prohibicja w ChełmkuW dniu 27 marca 2014 roku na 37 sesji 6 kadencji Rady Miejskiej zostanie przyjęta uchwała prohibicyjna. Uchwałą tą władze Chełmka zakażą sprzedaży wszelkiego rodzaju napojów alkoholowych na terenie Chełmka w dniach 28-29 czerwca tego roku podczas trwania głównych uroczystości „Dni Chełmka”.

Projekt odpowiedniej uchwały Rady Miejskiej jest już przygotowany a głosowanie nad nim przewidziano w harmonogramie pracy 37 sesji Rady Miejskiej.

Głos zwolenników uchwały mówi że jest to podyktowane troską o bezpieczeństwo mieszkańców Chełmka. Inni natomiast podnoszą głosy, że jest to nic innego jak przedmiotowe traktowanie mieszkańców jako osoby niezdolne do podejmowania decyzji o kupnie i spożywania alkoholu w sposób odpowiedzialny. Kilka osób, które jak co roku przesadzą z alkoholem nie może być powodem aby dorosłym, odpowiedzialnym i potrafiącym kontrolować alkohol mieszkańcom miasta zakazać zakupu alkoholu.

Jakie jest wasze zdanie? Prosimy o wyrażenie swojej opinii w komentarzach. Czy władza Chełmka powinna używać odpowiedzialności zbiorowej i ze względu na kilka upitych osób zabraniać zakupu tysiącom osób spożywających odpowiedzialnie alkohol z umiarem? Czy zakup i spożywanie piwa podczas festynu jest tak niebezpieczne, że powinno być zakazane przez władzę Chełmka? Zapraszamy do dyskusji.

Projekt uchwały

6 thoughts on “Prohibicja w Chełmku

 • Pingback: CHELMEK.INFO — Zbliża się prohibicja

 • 26/03/2014 at 12:39
  Permalink

  Grapiec ten zbankrutóje prez tyh radnyh debili

 • 26/03/2014 at 10:33
  Permalink

  a najlepiej niech nieorganizuja Dni Chełmka i beda miec zgłowy radni

 • 25/03/2014 at 12:30
  Permalink

  a radni to sami abstynenci haha smiech na sali

 • 25/03/2014 at 12:27
  Permalink

  Rada niech sie wezmie lepiej za siebie a nie za sprzedaz alkoholu na dniach Chełmka.

 • 25/03/2014 at 12:26
  Permalink

  Najlepiej juz nic nieorganizuja w Chełmku niech pozamykaja orliki i stadiony bo dosc ze niema co tu robic to jeszcze nawet na dniach Chełmka i wogole w całym miescie niech zakaza całkowitego sprzedazy alkoholu. to jakas żenada z tej rady.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*