Protest przeciwko ograniczeniom w handlu

Protest przeciwko ograniczeniom w handlu

Rada Miejska w Chełmku ponownie wprowadziła ograniczenia w handlu podczas trwania Dni Chełmka. Ograniczenia potrwają dwa dni.

Aby uzyskać większą kwotę „placowego” podczas Dni Chełmka, podobnie jak rok wcześniej, MOKSiR zawnioskował a Rada Miejska w Chełmku uchwaliła ograniczenia w handlu na terenie całego miasta Chełmek podczas trwania Dni Chełmka. Radni podnosząc rękę za uchwałą, kosztem lokalnych sklepikarzy, którzy i tak przez dyskonty tracą klientów, lecz którzy z roku na rok płacą wysokie koncesje na rzecz Urzędu, nie będą mogli w pełni korzystać ze swoich praw do handlu.

Lukę w ograniczeniach w handlu wypełni wyłoniona firma zewnętrzna, która zajmie się sprzedażą gastronomiczną (kiełbaski, karkówki, kaszanki i inne produkty z grilla, popcorn, waty cukrowe, słodycze itd.) oraz sprzedażą napojów alkoholowych. Prawo do handlu otrzyma zewnętrzna firma, która wniesie wysoką opłatą „placową” na rzecz MOKSiR. Stacjonarne sklepy w całym mieście (nie tylko bezpośredniej odległości Parku Rodzinnego, ale w całym mieście), dostały od radnych zakaz handlu, który objął napoje alkoholowe.

Grupa mieszkańców Chełmka zebrała się na Facebooku, aby wyrazić swój czynny sprzeciw. Utworzone wydarzenie można śledzić pod linkiem: tutaj.

Wychodząc z założenia, że najlepszą formą oddziaływania na urzędnicze próby ograniczenia w handlu, ograniczeniu praw wolności wyboru i wolności dokonywania zakupów jest kierowanie się własnym portfelem, protest ma więc proste założenia:

 • powstrzymanie się od dokonywania zakupów na terenie Parku Rodzinnego podczas Dni Chełmka. W ten sposób najprościej wyrazić swój sprzeciw przeciwko nieuczciwej praktyce konkurencyjnej, gdzie urzędowo wpływa się na wolność rynku, konkurencji, handlu i wolność wyboru gdzie dokonuje się własnych zakupów.
 • poinformowanie jak największej ilości osób o proteście i wspólnie powstrzymanie się od „nabijania sakiewki obcym” kosztem lokalnych sklepikarzy.

Chełmek.info również przyłącza się do spontanicznej akcji. Nic tak nie uczci 25 lat wolności jak obrona wolności wyboru. Zapraszamy również czytelników do przyłączenia się do akcji na Facebooku:

https://www.facebook.com/events/1549380292016958/1549438582011129/

3 Comments on "Protest przeciwko ograniczeniom w handlu"

 1. Wojtek | 22/05/2015 at 20:33 |

  Wydaje mi się, że w demokratycznym państwie można odwołać Radę Miejską, która działa na niekorzyść swoich obywateli. Utwórzmy jakiś komitet obywatelski i Walczmy o Wolny Chełmek, odsuńmy komuchów i betonów od rządów!

 2. Piotr Andrzej Nowak | 18/03/2015 at 21:29 |

  Walcz o wolnosc!

 3. Piotr Andrzej Nowak | 18/03/2015 at 21:26 |

  Walcz o wolność wyboru!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.