Policja Chełmek

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu rozliczają z przestępczej działalności 27 – letnią kobietę pochodzącą z Chrzanowa oraz jej partnera, 38 – letniego mieszkańca powiatu białogardzkiego. Para, która już przebywa w areszcie, podejrzana jest o dokonanie rozboju oraz kradzieże z włamaniami.

W trakcie prowadzonych czynności, policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji ustalili, że na terenie Chełmka przebywa para, która dokonuje przestępstw kryminalnych. Aby zweryfikować te ustalenia, razem z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku, udali się do mieszkania w którym para miała przebywać. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli mosiężny wazon pochodzący z włamania do jednej z działek, natomiast podczas przeszukania torebki należącej do kobiety, znaleźli cztery śrubokręty, stanowiące dość nietypowe wyposażenie tego damskiego atrybutu. W związku z powyższym podejrzani zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie prowadzonych czynności, weryfikując zebrane dowody policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. W czerwcu br. para dokonała dwóch włamań do altanek na terenie ogródków działkowych w Chełmku, a ich łupem padły elektronarzędzia oraz różnego rodzaju przedmioty metalowe. Mienie za wyjątkiem mosiężnego wazonu, sprawcy sprzedali, a pieniądze przeznaczyli na codzienne wydatki. Dodatkowo okazało się, że również w czerwcu para dokonała rozboju na mieszkańcu Chełmka, któremu skradli pieniądze oraz telefon.

Na podstawie zebranych dowodów, aby przerwać przestępczy proceder, śledczy wystąpili z wnioskiem o areszt do którego przychylił się sąd. Podejrzani wprost z policyjnej celi trafili  na trzy miesiące do aresztu.
Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci podejrzewają, że zatrzymani mają związek jeszcze z innymi podobnymi czynami.

Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*