Przestępcza para trafiła do aresztu

Policja Chełmek

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Oświęcimiu rozliczają z przestępczej działalności 27 – letnią kobietę pochodzącą z Chrzanowa oraz jej partnera, 38 – letniego mieszkańca powiatu białogardzkiego. Para, która już przebywa w areszcie, podejrzana jest o dokonanie rozboju oraz kradzieże z włamaniami.

W trakcie prowadzonych czynności, policjanci Wydziału Kryminalnego oświęcimskiej komendy Policji ustalili, że na terenie Chełmka przebywa para, która dokonuje przestępstw kryminalnych. Aby zweryfikować te ustalenia, razem z policjantami z Komisariatu Policji w Chełmku, udali się do mieszkania w którym para miała przebywać. Podczas przeszukania pomieszczeń funkcjonariusze odnaleźli mosiężny wazon pochodzący z włamania do jednej z działek, natomiast podczas przeszukania torebki należącej do kobiety, znaleźli cztery śrubokręty, stanowiące dość nietypowe wyposażenie tego damskiego atrybutu. W związku z powyższym podejrzani zostali zatrzymani i trafili do pomieszczeń dla osób zatrzymanych oświęcimskiej komendy Policji.

W trakcie prowadzonych czynności, weryfikując zebrane dowody policjanci potwierdzili swoje przypuszczenia. W czerwcu br. para dokonała dwóch włamań do altanek na terenie ogródków działkowych w Chełmku, a ich łupem padły elektronarzędzia oraz różnego rodzaju przedmioty metalowe. Mienie za wyjątkiem mosiężnego wazonu, sprawcy sprzedali, a pieniądze przeznaczyli na codzienne wydatki. Dodatkowo okazało się, że również w czerwcu para dokonała rozboju na mieszkańcu Chełmka, któremu skradli pieniądze oraz telefon.

Na podstawie zebranych dowodów, aby przerwać przestępczy proceder, śledczy wystąpili z wnioskiem o areszt do którego przychylił się sąd. Podejrzani wprost z policyjnej celi trafili  na trzy miesiące do aresztu.
Sprawa jest rozwojowa, gdyż policjanci podejrzewają, że zatrzymani mają związek jeszcze z innymi podobnymi czynami.

Za przestępstwa, których się dopuścili grozi kara do 12 lat pozbawienia wolności.

Be the first to comment on "Przestępcza para trafiła do aresztu"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.