Quo vadis w SZS nr 1

Echo Chełmka

Na dzień przed ogólnopolską akcją „Narodowe Czytanie” nauczycielki z Samorządowego Zespołu Szkół nr 1 w Chełmku zaprosiły przedstawicieli różnych grup, między innymi policji, straży pożarnej, Rady Miejskiej w Chełmku i studentów do wspólnego przeczytania fragmentów powieści „Quo vadis” Henryka Sienkiewicza. W wydarzeniu wzięli udział także uczniowie chełmeckiej jedynki. Lekturze towarzyszyła oprawa muzyczna i graficzna, przygotowana wspólnie z młodzieżą. Młodzi ludzie mieli okazję nie tylko wysłuchać fragmentu jednego z najpopularniejszych dzieł polskiego powieściopisarza, ale także odpowiadali na pytania związane z usłyszanym tekstem.

„Quo vadis” Henryka Sienkiewicza została opublikowana w latach 1895-1896 w odcinkach w warszawskiej „Gazecie Polskiej” oraz w krakowskim dzienniku „Czas” i „Dzienniku Poznańskim”. Dopiero potem doczekała się jednolitego druku. Powieść, która odniosła światowy sukces, opowiada o Rzymie w ostatnich 6 latach panowania cesarza Nerona (63 – 69 r). Wiodącym wątkiem jest miłość Ligii i Winicjusza, czyli chrześcijanki i patrycjusza rzymskiego. Wątek historyczny zawarty jest w między innymi prześladowaniach i szerzeniu wiary chrześcijańskiej. Warto dodać, że powieść Henryka Sienkiewicza przetłumaczono na łącznie ponad 50 języków.

Źródło: Echo Chełmka – Październik | nr 9 (156) / 2016

Wszystko to, co jest wytworem instytucji państwowych różnego szczebla – opracowania, poradniki, artykuły, wzory i inne- nie korzystają z ochrony praw autorskich. Chełmek.info nie rości sobie praw do ww. materiałów a treści z działu „Echo Chełmka” wyłączone są spod ochrony treści publikowanych na portalu.

Be the first to comment on "Quo vadis w SZS nr 1"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.