Ryglice zdobyte

Po ciężkim spotkaniu z Dalinem, dzień później siatkarze z Chełmka udali się do Ryglic, aby tam rozegrać zaległe spotkanie z pierwszej kolejki. Mimo okrojonego składu zawodnicy Grunwaldu wygrali 3:0 i pozostają niepokonani w tym sezonie.

W pierwszym secie na parkiecie mieliśmy tylko jeden zespół zespół gości. Gospodarze grali tak, jakby pierwszy raz spotkani się w szatni tuz przed pierwszym setem. W efekcie Siatkarze Grunwaldu pierwszą odsłonę zakończyli okazałą wygraną do 14.

Drugi set do stanu 12:7 dla Grunwaldu wyglądał podobnie. Wtedy obudzili się siatkarze z Ryglic i po szaleńczym pościgu doprowadzili do wyniku 16:16. Od tego momentu spotkanie zrobiło się bardziej wyrównane. Jednak w decydującej partii seta doświadczenie wzięło górę i siatkarze z Chełmka zwyciężyli do 20.

Trzeci, i jak się potem okazało ostatni set przyniósł najwięcej emocji. Gospodarze wzięli się ostro do roboty i prowadzili nawet 18:13. Goście z Zachodniej Małopolski poprawili przyjęcie, uszczelnili blok i doprowadzili do remisu 20:20. Potem nie zmarnowali tego kapitału i w konsekwencji zwyciężyli 25:21.

KS Ryglice – Grunwald Chełmek 0:3 (14:25, 20:25, 21:25)

Grunwald Chełmek: Skrzypiński, Rzędzicki, Nowak, Wabik A., Adamaszek, Rejdych oraz Słysz.