Spotkanie Pokoleń

Stowarzyszenie Pokolenia - spotkanie w Chełmku

Z inicjatywy byłych działaczy młodzieżowych ZMS z terenu Chełmka – 16 maja b.r. w Zajeździe Józstach odbyło się spotkanie ponad 40-stu członków Stowarzyszenia „Pokolenie” z powiatu chrzanowskiego i oświęcimskiego.

W czasie spotkania w sympatycznej atmosferze wspominano uroki minionych lat oraz dekad ubiegłego wieku. Dzielono się uwagami o kontynuacji dzieła swojego życia na zasłużonej emeryturze.

Szczególnie serdecznie wspominano naszego kolegę Ryśka Wanata, którego w ostatnim okresie pożegnaliśmy na cmentarzu w Krakowie. Przez kilka lat Rysiek przewodził powiatowej organizacji ZMS w Chrzanowie. W tym okresie organizowano dla młodzieży obozy wypoczynkowe, wycieczki turystyczne, turnieje młodych mistrzów techniki szkolenia w podnoszeniu kwalifikacji zawodowych młodzieży itp. Rysiek kochał życie, kochał ludzi, bardzo lubił i umiał śpiewać. Był lubianym i niekwestionowanym przywódcą młodych ludzi w tym okresie.
W trakcie spotkania nasz kolega Franek Makuch solista operetki krakowskiej zaśpiewał własną piosenkę – „Wspomnienia o Ryśku” oraz inne utwory ze swojego repertuaru o fladze na Monte Ciasno, o krakowskim kleparzu.

W czasie spotkania głos zabrał również zaproszony gość – Bronisław Cieślak – odtwórca serialowych ról m.in. porucznika Borewicza, czy detektywa Malanowskiego, który podzielił się swoimi spostrzeżeniami o aktualnej pracy w filmie oraz o swojej działalności w Sejmie RP.

W spotkaniu uczestniczyli również goście w osobach: Przewodniczącego Rady Wojewódzkiej SLD – Krzysztofa Klimczaka oraz Sekretarz RWSLD Dominiki Biesiady – kandydatki z listy SLD do Parlamentu Europejskiego. Nie zabrakło również naszego przyjaciela kol. doc. dr Jerzego Siemianowicza – dziekana Wydziału Nauk o Zdrowiu w Tychach Śląskiej Wyższej Szkoły Zarządzania im. Gen. Jerzego Ziętka w Katowicach, który przybliżył zebranym cele i działalność Unii Europejskiej oraz rolę Polski w procesie jej integracji i wykorzystywaniu otrzymywanych funduszy.

Przy dobrej muzyce i smacznym posiłku kontynuowano spotkanie, mając nadzieję, że kolejnych latach i dniach będzie nam towarzyszyło zdrowie, szacunek bliskich oraz wsparcie i pomoc w potrzebie również koleżanek i kolegów z organizacji.

Organizatorem spotkania w Chełmku jak zawsze był kol. Henryk Fucz, który podziękował sponsorom za wsparcie finansowe tego udanego spotkania.

Dziękujemy również kol. Kazimierzowi Boroniowi – (byłemu staroście chrzanowskiemu, obecnie przewodniczącemu Zarządu Powiatowego „Pokoleń” w Chrzanowie) – za zmobilizowanie ponad 20-tu koleżanek i kolegów z terenu powiatu chrzanowskiego do udziału w spotkaniu.

Na spotkanie przybyli również przedstawiciele Zarządu Wojewódzkiego „Pokoleń” w Krakowie, na czele z jego przewodniczącym kol. Stanisławem Marcinkowskim, który podzielił się swoimi uwagami o działalności Stowarzyszenia w kraju i województwie. Stowarzyszenie zrzesza ok. 1000 członków.

/Stowarzyszenie Pokolenia/

Be the first to comment on "Spotkanie Pokoleń"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*