Święto Chełmka nie jest świętem chełmeckich przedsiębiorców

Już w najbliższy weekend urząd z ośrodkiem kultury organizuje swoje święto miasta – Dni Chełmka. Nie jest to jednak święto wszystkich mieszkańców. Nie świętują chełmeccy pracodawcy i pracownicy branży handlowej. Nie świętują chełmeccy sklepikarze, którym jedną uchwałą odebrano prawo do legalnego zarobku w ten majowy i upalny miejmy nadzieję weekend. Wszystko przez wprowadzenie w mieście ograniczeń w handlu. Więcej o ograniczeniach można przeczytać tutaj.

Wszyscy doskonale wiedzą i nikomu nie trzeba tłumaczyć jaka jest sytuacja małomiasteczkowych sklepikarzy. Codziennie konkurują z wielkopowierzchniowymi sklepami za którymi stoją milionowe budżety marketingowe. Nie jest im łatwo w branży, ale swoją przedsiębiorczością, zaradnością, dbałością o klienta i asortymentem dzielnie walczą ze sklepami sieciowymi. Jednak kłody pod nogi rzucają im też urzędnicy i radni miejscy, którzy zakazali im legalnej sprzedaży alkoholu w oparciu o posiadane przez nich koncesje. Chełmeccy handlowcy to jednak twardzi ludzie, doświadczeni życiem i szkodzące im działania urzędników i radnych nie są im straszne. Jednak my, mieszkańcy Chełmka również możemy im pomóc.

W związku z tym Chełmek.info pragnie zaproponować akcję wspierania lokalnego handlu w trakcie święta miasta. Założenia akcji są bardzo proste:

  • W trakcie Dni Chełmka róbmy zakupy u lokalnych sklepikarzy. Darujmy sobie w te dni zakupy w sieciówkach;
  • Na pohybel władzy kupmy piwka do weekendowego grilla u lokalnych sklepikarzy przed wprowadzeniem zakazu (do piątku);
  • Poinformujmy wszystkich naszych znajomych o akcji – tylko w kupie siła;
  • Udostępniajmy ten wpis na Facebooku – tylko tak dotrzemy do wszystkich mieszkańców;
  • Dołączmy do wydarzenia na FB – tutaj;
  • Bojkotujmy biznesmenów bogacących się kosztem naszych sklepikarzy – nie kupujmy w Parku Miejskim;
  • I co najważniejsze – dyskutujmy o problemie. Wyrażajmy również nieprzychylne tej akcji zdanie. My w przeciwieństwie do radnych nie uważamy, że posiadamy „monopol na wiedzę, monopol na prawdę”. Uważamy każdą uchwałę szkodzącą chełmeckiej przedsiębiorczości za złą. Każde działania ograniczające wolną konkurencję za szkodliwą. I każde urzędowe regulowanie rynku za niewłaściwe. Jeśli jednak masz inne zdanie – masz prawo je wyrazić.

Podczas Dni Chełmka świętujmy w gronie chełmeckich przedsiębiorców i sklepikarzy, którym nasi radni zgotowali ten los. Mieszkańcy Chełmka to wyjątkowa grupa ludzi. Wiele razy pokazaliśmy, że dla potrzebujących potrafimy się jednoczyć. Czy to podczas zbiórki pieniędzy na chore dzieci czy to podczas zbiórki darów dla potrzebujących rodzin. Pamiętamy jak podczas świąt wielkanocnych 2014 potrafiliście na apel Chełmek.info odpowiedzieć tak, że w dobę zebraliście całe auto darów i 1500zł gotówki dla rodziny w potrzebie. Mieszkańcy Chełmka są niesamowici, jeśli chodzi o pomoc własną, pomoc sąsiedzką. Teraz naszej pomocy i wsparcia potrzebują chełmeccy sklepikarze – ci sami, którzy pomagali nam zapełniać samochody darami dla potrzebujących mieszkańców Chełmka.

Czy okażemy im swoje wsparcie? Czy może pozostaniemy obojętni na ich krzywdę? Decyzja należy do nas. Wierzymy, że mieszkańcy Chełmka jak zawsze podejmą właściwe kroki.

i-love-chelmek

1 Comment on "Święto Chełmka nie jest świętem chełmeckich przedsiębiorców"

  1. Wojtek | 22/05/2015 at 20:29 |

    Podobno jak mieszkańcy Chełmka w trakcie weekendu w Parku Rodzinnym Rady Miejskiej Chełmka zbojkotują monopolistę, to Rada Miejska w ramach restrykcji rozważa wprowadzenie stanu wyjątkowego i godziny policyjnej, a także prohibicję w każdy 1 i 3 weekend każdego miesiąca. Precz z komuną, niech żyje Wolny Chełmek!

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.