Telefoniczna Lista Robinsona

Nowy Chełmek.Info

Lista Robinsonów (znana w niektórych krajach pod nazwą Mailing Preference Service lub MPS) jest to lista osób, które nie chcą otrzymywać wiadomości marketingowych od telemarketerów. Jest stosowanym z powodzeniem w wielu krajach systemem ochrony prywatności właścicieli numerów telefonów. Jest to system opracowany z myślą o osobach, które nie życzą sobie, by do nich dzwoniono z niechcianymi ofertami handlowymi. W skrócie, wpisuje się na nią, aby nie dzwonili telemarketerzy.

Polska Lista Robinsonów(dostępna od 2015 roku) prowadzona jest przez Stowarzyszenie Marketingu Bezpośredniego. Istnieje także Lista Robinsona prowadzoną przez Organizację Firm Badania Opinii i Rynku. Ta ostatnia dotyczy odmów respondentów w badaniach CATI (Computer Assisted Telephone Interviewing) i jest prowadzona od listopada 2004 roku. Kolejną Listę Robinsonów prowadzi wydawnictwo TLPP Publishing od 2019 roku pod nazwą System Informacji Marketingowej

Jeśli masz problem z telemarketerami bądź też niechcianymi połączeniami, które dzwonią X razy dziennie taka lista powinna Cię zainteresować. Możesz wpisać się na nią w kilka sekund i sprawić, żeby nie dzwonili do Ciebie niechciani telemarketerzy.

Be the first to comment on "Telefoniczna Lista Robinsona"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.