Świętowali Dzień Edukacji Narodowej

Echo Chełmka

„Dzięki uporowi dni, konsekwencji godzin, mrówczej pracowitości sekund i minut(…). Na przekór pesymistom, wbrew katastrofistom, mimo że pomimo wszystko nastał 14 października 2016 r.” – tymi słowami rozpoczęły się gminne uroczystości Dnia Edukacji Narodowej. 13 października na sali kinowej Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji Burmistrz  Chełmka Andrzej Saternus wręczył nagrody i wyróżnienia dla uczniów i nauczycieli: akty nadania awansu zawodowego, stypendia Burmistrza dla najzdolniejszych uczniów, odznaczenia państwowe oraz nagrody Burmistrza dla wyróżnionych nauczycieli. Była to także okazja do podziwiania dorobku artystycznego młodzieży z naszej Gminy.

– Nauczyciel to zawód najważniejszy w życiu każdego narodu, to on kształtuje osobowość, pokazuje wspaniałe wzorce, jest przewodnikiem w wirtualnej wycieczce po lądach i oceanach, przenosi w świat historii, chemii czy fizyki. Bez pracy nauczycieli nie byłoby nas, nie będzie przyszłości Polski, „bo takie będą losy Rzeczpospolitej jakie narodu chowanie”. Pracę nauczycieli można porównać do siewcy, który sieje ziarno. Nie wie, jaki wyda plon. Jeśli ziarno jest dobre i padnie na podatną glebę wyda plon stokrotny. Siewcą jest nauczyciel, ziarnem wiedza i dawany młodym przykład, a plonem dobrze wykształceni młodzi ludzie – usłyszeli nagrodzeni przez otrzymaniem wyróżnień.

W tym roku odznaczenia Państwowe otrzymali:

  1. Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku – Medal Komisji Edukacji Narodowej – Magdalena Grygiel, Iwona Trybuś
  2. Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku – Medal Komisji Edukacji Narodowej – Marek Idzik
  3. Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie – Medal Komisji Edukacji Narodowej – Małgorzata Borkowska.

Burmistrz Chełmka Andrzej Saternus wręczył następujące akty nadania awansu zawodowego:

  1. Nauczyciel kontraktowy: Magdalena Kowaliczek – SZS nr 1 w Chełmku
  2. Nauczyciel mianowany: Kamila Krawczyk – SZS nr 1 w Chełmku, Joanna Jedynak – SZS w Bobrku
  3. Nauczyciel dyplomowany: Izabela Tołwińska – SZSP nr 2 w Chełmku, Małgorzata Gołowieszko – SZS w Bobrku.

Następnie włodarz Gminy nagrodził uczniów, którzy mają najlepsze wyniki w nauce. W tym roku byli to:

  1. Samorządowy Zespól Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku: Jakub Jewak, Anna Maca, Patryk Twardy, Aurelia Foltyn, Kamil Mańkut, Karol Kapusta, Marcel Mazgaj, Julia Nowak, Julia Niemczyk.
  2. Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku: Antonina Syska, Marcin Banasiuk, Marcelina Wilczak, Aleksandra Konik, Pola Chylaszek, Maria Kalemba, Paulina Plata, Julia Kulikowska, Julia Urzędowska, Patrycja Markiewicz.
  3. Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie: Paulina Mocek, Ewa Dybał, Jakub Śniadek.
  4. Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku: Michał Wilczak, Maciej Skucha.

Na zakończenie Burmistrz Chełmka wręczył także wyróżnienia dla nauczycieli. Byli to: Anna Fornal, Urszula Kania i Aldona Krawczyk z SZS-P nr 2 w Chełmku, Agnieszka Kolasa z SZS w Bobrku, Wioletta Glandys i Renata Dębska-Konik z SZS nr 1 w Chełmku oraz Anna Droździewicz z SZS w Gorzowie.

Źródło: Echo Chełmka – Październik | nr 10 (157) / 2016

Wszystko to, co jest wytworem instytucji państwowych różnego szczebla – opracowania, poradniki, artykuły, wzory i inne- nie korzystają z ochrony praw autorskich. Chełmek.info nie rości sobie praw do ww. materiałów a treści z działu „Echo Chełmka” wyłączone są spod ochrony treści publikowanych na portalu.

Be the first to comment on "Świętowali Dzień Edukacji Narodowej"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.