Uczniowie wrócą do odnowionych szkół

Echo Chełmka

Wakacje dla szkół z terenu Gminy Chełmek były jak zawsze bardzo intensywne. Gdy dzieci odpoczywały od nauki w budynkach trwały niezbędne remonty, które przyczyniają się do tego, że nauka odbywa się w jeszcze bardziej komfortowych warunkach. We wtorek 30 sierpnia placówki odwiedziła Komisja Edukacji, Kultury, Sportu i Rekreacji Rady Miejskiej w Chełmku, która sprawdziła budynki przed rozpoczynającym się rokiem szkolnym. W tym roku na niezbędne prace wydano ponad 133 tysiące złotych. Prace remontowe, przeprowadzone w poszczególnych szkołach w czasie wakacji:

  • Samorządowy Zespół Szkół nr 1 w Chełmku: utworzono nowe pomieszczenia zaplecza, służące między innymi do przygotowywania posiłków, wyremontowano dach na głównym budynku szkoły.
  • Samorządowy Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 2 w Chełmku: przeprowadzono remonty, polegające między innymi na malowaniu lamperii, drzwi, ścian i klatki schodowej, wyremontowano pokrycie dachowe oraz wymieniono drzwi ewakuacyjne.
  • Samorządowy Zespół Szkół w Gorzowie: przeprowadzono bieżące naprawy konserwacyjne. Szkoła w okresie wakacyjnym została przyłączona do kanalizacji.
  • Samorządowy Zespół Szkół w Bobrku: zrealizowano remont rynien i koszy spływowych oraz przeprowadzono gruntowne prace porządkowe.

Źródło: Echo Chełmka – Październik | nr 9 (156) / 2016

Wszystko to, co jest wytworem instytucji państwowych różnego szczebla – opracowania, poradniki, artykuły, wzory i inne- nie korzystają z ochrony praw autorskich. Chełmek.info nie rości sobie praw do ww. materiałów a treści z działu „Echo Chełmka” wyłączone są spod ochrony treści publikowanych na portalu.

Be the first to comment on "Uczniowie wrócą do odnowionych szkół"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.