Uwaga na fałszywych wolontariuszy

MOWP - Mała Orkiestra Wielkiej Pomocy

Komenda Powiatowa Policji w Oświęcimiu została powiadomiona o osobach, które podając się za przedstawiciela jednej z oświęcimskich fundacji próbowały wyłudzić pieniądze.

W związku z tym,  apelujemy o ostrożność w sytuacji gdy do  drzwi zapuka osoba zbierająca pieniądze na cele charytatywne. Najpierw należy poprosić o identyfikator i przedstawienie zgody lokalnego urzędu na  przeprowadzenie zbiórki.  Jeśli osoba, która zbiera pieniądze nie chce okazać identyfikatora i zaświadczenia o uzyskaniu stosownej zgody od wojewody, prezydenta/burmistrza  lub wójta gminy, to należy natychmiast powiadomić Policję.

Aby mieć pewność, że ofiarowane pieniądze  zostaną wykorzystane na pomoc charytatywną lepiej jest skontaktować się z konkretną fundacją i wpłacić datek na jej konto.

KPP Oświęcim

1 Comment on "Uwaga na fałszywych wolontariuszy"

  1. Bezpieczny_senior | 16/12/2014 at 18:44 |

    „Na wolontariusza” to jedna z wielu metod oszustw. Tak jak zostało już wspomniane, sprawdzenie identyfikatora to jedna z podstawowych czynności jakie powinniśmy wykonać zanim ofiarujemy osobie pieniądze. Ale by mieć pewność, że nie jest on fałszywy możemy zadzwonić do instytucji z której podaje się przedstawiciel i sprawdzić jego tożsamość. Podstawą zwiększenia bezpieczeństwa jest zachowanie czujności i wiedza, jakie metody wyłudzeń stosują oszuści. Zapoznać się z metodami, stosowanymi przez naciągaczy, można w Poradniku Bezpiecznego Seniora na stronie *************
    ____________________
    od admin:
    Link reklamowy usunięty. Umieszczanie linków jest sprzeczne z zasadami komentowania.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.