VG Polska ponownie inwestuje w Chełmku

MOKSiR Chełmek

W piątek 30 września w siedzibie VG Polska, jednej z największych firm działających w Chełmku i największej tego typu w Europie, zorganizowano spotkanie, podczas którego podsumowano wyniki ostatnich lat oraz oddano do użytku dwie nowoczesne maszyny, warte blisko 2,2 miliona euro. W wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście z Polski i Belgii, między innymi Colette Taquet – Ambasador Belgii, Federic de Somer – właściciel Van Genechten Packaging, Tomasz Pisula – dyrektor Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych, Jacek Krupa – Marszałek Małopolski oraz Andrzej Saternus – Burmistrz Chełmka. Firma, zajmująca się produkcją opakowań kartonowych, zatrudnia obecnie 182 pracowników i jest jednym z 10 zakładów rozlokowanych w 7 krajach. VG Polska przy wielu okazjach wspiera także finansowo Gminę Chełmek, za co niejednokrotnie otrzymywała statuetkę „Złota Sakiewka”.

Podczas przemówienia Federic de Somer przyznał, że od samego początku w spotykał się z przychylnością, otwartością i chęcią do współpracy, która pomogła w decyzji o zainwestowaniu właśnie w Chełmku. Po właścicielu głos zabrał Burmistrz Andrzej Saternus. – W tym dniu warto wrócić do czasów początku istnienia Państwa firmy. Nie była to łatwa decyzja o uruchomieniu działalności na tym terenie. Na tej drodze było wiele problemów. Zmierzenie się z polskim prawem, syndykiem, przepisami. Naprzeciw tego my jako samorząd dawaliśmy gwarancję, że nic złego nie może się zdarzyć. Posłuchano nas, decyzje zapadły, hala została kupiona. Wtedy rozpoczęły się bardzo duże inwestycje. Widzieliśmy dzisiaj nowoczesny, sprawnie funkcjonujący zakład. Przed chwilą rozmawiałem z Panem de Somer zachęcając go do dalszych inwestycji w Chełmku. I tych inwestycji, które przyniosą pożytek dla naszych mieszkańców, państwu i sobie życzę – mówił Burmistrz.

Korzystając z okazji Burmistrz zaprosił przybyłych gości do zobaczenia Domu Pamięci Baty. Towarzyszył także w trakcie zwiedzania historycznej wystawy, przedstawiając najważniejsze wydarzenia w historii Chełmka.

– Sukces firmy jest wynikiem strukturalnych inwestycji grupy Van Genechten w VG Polska. Od roku 2008 grupa zainwestowała w zakład w Chełmku 18 milionów euro, z czego 7 milionów tylko w ciągu ostatnich 18 miesięcy. VG Polska planuje również nabyć grunty z przeznaczeniem na nowy magazyn przemysłowy, co pozwoli utworzyć kolejne miejsca pracy. Inwestycje nie polegają wyłącznie na usprawnianiu i rozszerzaniu produkcji poprzez pozyskiwanie nowych maszyn. Firma włożyła wiele wysiłku w uczynienie zakładu w Chełmku bardziej energooszczędnym, a także dba o zasoby naturalne oraz potrzeby pracowników – tłumaczy Agnieszka Osiniak z firmy VG Polska.

Źródło: Echo Chełmka – Październik | nr 10 (157) / 2016

Wszystko to, co jest wytworem instytucji państwowych różnego szczebla – opracowania, poradniki, artykuły, wzory i inne- nie korzystają z ochrony praw autorskich. Chełmek.info nie rości sobie praw do ww. materiałów a treści z działu „Echo Chełmka” wyłączone są spod ochrony treści publikowanych na portalu.

Be the first to comment on "VG Polska ponownie inwestuje w Chełmku"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.