Wielkanoc na drogach

Policyjna akcja Majowy Weekend

W czasie tegorocznej akcji „Wielkanoc 2015” na drogach powiatu oświęcimskiego nie doszło do żadnego wypadku drogowego, jednakże policjanci wykonywali czynności związane z kolizjami drogowymi, których wydarzyło się, aż 21.

Podczas wzmożonych kontroli drogowych w różnych miejscach na terenie powiatu policjanci skontrolowali kilkaset pojazdów i wyeliminowali z ruchu sześciu nietrzeźwych kierowców oraz trzech, którzy kierowali w stanie po użyciu alkoholu. Ponadto funkcjonariusze nałożyli 166 mandatów karnych za wykroczenia drogowe, sporządzili również 13 wniosków o ukaranie do sądu, a 72 osoby pouczyli.

Wśród nietrzeźwych znalazł się  również kierowca prowadzący samochód pod wpływem narkotyków. Do zdarzenia doszło w piątkowy wieczór w Chełmku na ulicy Powstańców Śląskich gdzie do kontroli został zatrzymany kierowca samochodu marki Fiat. Podczas czynności okazało się, że 41 – letni mieszkaniec Chełmka prowadził pod wpływem środków odurzających. Dodatkowo podczas przeszukania jego mieszkania policjanci ujawnili woreczek z białym proszkiem. Po przeprowadzeniu badania zabezpieczonej substancji okazało się, że jest to amfetamina z której można było sporządzić kilkanaście porcji narkotyku.

Be the first to comment on "Wielkanoc na drogach"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.