Wybory parlamentarne 2011 – wyniki

Wybory parlamentarne 2011 w Chełmku

Wybory parlamentarne 2011 w Chełmku

W dniu 9 października mieszkańcy Chełmka głosują w wyborach parlamentarnych do sejmu i senatu RP. Lokale wyborcze czynne były od godziny 7:00 do godziny 21:00. Przed przystąpieniem do głosowania wyborca okazuje obwodowej komisji wyborczej dowód tożsamości, dlatego też przypominamy o zabraniu na głosowanie dokumentu tożsamości, który jest niezbędny by otrzymać kartę do głosowania.

Wybory przebiegają bezproblemowo. nie odnotowano żadnych incydentów. W miarę napływania wyników z głosowania informacje przedstawiane będą w niniejszym poście na chelmek.info.

Frekwencja w naszym okręgu wyborczym (nr 12) wynosiła 46,53%. W powiecie oświęcimskim 48,27% a w gminie Chełmek 52,23%.

Po podliczeniu 100% głosów wyniki głosowania kształtują się następująco:

 • PiS – 38,11%
 • PJN – 2,95%
 • SLD – 6,87%
 • RP – 8,83%
 • PSL – 5,88%
 • PPP – 0,61%
 • PO – 35,79%
 • Prawica – 0,97%

Burmistrz naszego miasta, Andrzej Saternus startujący z list PO w wyborach otrzymał poparcie 1,39% (3330 głosów) w okręgu wyborczym nr 12, 4,64% głosów w powiecie oświęcimskim (2889 głosów) i 25,48 procent poparcia w gminie Chełmek (1301 głosów). Największe poparcie otrzymał w Gorzowie (31,14%, 246 głosów), najniższe w dwóch komisjach w Bobrku. Zajął tym wynikiem szóste miejsce na listach PO i nie zdobył mandatu poselskiego.

Kolejnymi kandydatami z gminy Chełmek byli Edyta Nędza i Jacek Linczowski.

Edyta Nędza z Ruchu Palikota otrzymała 0,64% (1520 głosów) w okręgu, 0,70% w powiecie oświęcimskim (436 głosów) i 1,88% (96 głosów) w gminie Chełmek.

Jacek Linczowski z list PPP otrzymał 0,04% (106 głosów) w okręgu, 0,04 (25 głosów) w powiecie i 0,16% (8 głosów) w gminie Chełmek.

W ławach poselskich zasiądą Beata Szydło, Marek Łatas, Marek Polak i Krzysztof Szczerski z PiS oraz Joanna Bobowska, Dorota Niedziela, Tadeusz Arkit i Paweł Graś z Platformy Obywatelskiej.

Wszystkim gratulujemy wyników.

28 Comments on "Wybory parlamentarne 2011 – wyniki"

 1. Co do remizy to tak ma być i kropka?. Za chwilę zacznie się to sypać na tyle że potrzebny będzie remont. Skąd na to brac kasę?. Kto jest temu winien? Mnóstwo pytań się rodzi. Co na to gmina ?

 2. falkon | 20/10/2011 at 18:29 |

  juan
  słuchałem oglądałem i jestem nieco zniesmaczony…,choć poniekąd z debilnym tłumem Tymochowicz ma rację…np;Krakowskie Przedmieście,a ostatnio akcja w Krakowie i przewielebna niedoszła pani senator Kurtyka Zuzanna…. technikami socjotechnicznymi posługiwali i posługują się różni ludzie,a najlepiej steruje się właśnie tłumem….dlatego ludzie normalni nie angażują się w jakieś durne zjawiska żeby nie ulec pokusie odreagowania.Serdeczne dzięki za link :))

 3. Specjalnie dla p. „falkona” ten adres. Proszę o powiadomienie czy się do niego dostał oraz o opinię. Zarazem mam nadzieję, że tego wyjątkowego adresu administrator nie skasuje tak jak to czyni z innymi odnośnikami. Ważne jest to o tyle, że tą wypowiedź winien znać każdy kto się uważa, że do polskiego społeczeństwa przynależy.

  http://www.youtube.com/watch?v=u_GC7KYOSJU&feature=related

 4. falkon | 19/10/2011 at 15:50 |

  a ten cytat to na której stronie mozemy znależć?

 5. Co tam popękana remiza, zepsuty wóz strażacki czy też popękane jakieś sikawki. Mają swój sztandar, starszego sikawkowego w osobie burmistrza oraz generała Pawlaka i to jest najważniejsze.

 6. Dzisiaj, 19 października 2011 roku mija 27 lat od bestialskiego mordu dokonanego przez szwadron śmierci Kiszczaka i Jaruzelskiego na księdzu Jerzym Popiełuszce i rok od zamordowania w łódzkim biurze PiS, Marka Rosiaka.
  Oba te dramaty łączy pieczołowicie wyhodowana przez rządzących nienawiść. Nie chcę jednak mówić o owych mordach, lecz o tym, w jakim momencie historycznym te dwie rocznice nas zastają.

  Oto w Polsce trwa kolejna rozpętana z premedytacją wojna o krzyż. Tym razem chodzi ponownie o ten podarowany przez matkę księdza Jerzego, Mariannę Popiełuszko i zawieszony w sejmie.

  Wojnę tę rozpętało nowe polityczne ugrupowanie, w szeregach, którego znajduje się kumpel mordercy kapłana oraz bliski współpracownik Jerzego Urbana, tego samego, który z premedytacją szczuł Polaków przeciw księdzu Popiełuszce. Jak mogło dojść do tego, że część Polaków udzieliła poparcia takim ludziom i umożliwiła im wejście do parlamentu?

  Odpowiedzi z pewnością nie udzieli nam władza w Chełmku ale udzieli nam członek Ruchu Palikota i jego doradca Piotr Tymochowicz.

  O to co powiedział i jest to nagrane i umieszczone w sieci: „Polacy maja w dupie wszystko. Ludzie w całej masie są dość debilowaci, no należy sobie powiedzieć prawdę. I należy, jeśli chcemy oddziaływać na masy, musimy dokładnie znać psychikę debila. Pamiętajmy, że żadna ideologia tego społeczeństwa nie ruszy. Sami widzicie, że żeby być skutecznym należy być cynicznym. Będąc otwartym, szczerym, będąc sobą nic nie zdziałacie”.

 7. falkon | 19/10/2011 at 07:11 |

  to jest bolączka wszystkich przetargów…..nie da się za pół darmo osiągnąć dobrej jakości….znam tą branżę, zawsze powtarzam „co jest tanie to jest drogie” .to jest odpowiedz w temacie remizy w Chełmku .raz byłem i po tym co zobaczyłem miałem wrażenie że te osoby które robiły odbiór budynku ,albo nie mają pojęcia o budownictwie,albo załatwiono sprawe pod stołem

 8. Dyskusja poszła w inną stronę niż wybory. A może by tak podyskutować o tym co w trawie Chełmka piszczy? Podobno w straży pożarnej nie jest lekko. Duży wóz popsuty od roku. A remiza popękana na pół.

 9. falkon | 18/10/2011 at 04:40 |

  Panie Krystianie….z mojej strony pełen szacunek….

 10. Krystian Korycik | 17/10/2011 at 15:37 |

  Panie „Falkon”, jeśli chodzi o mnie to mam się świetnie. Ale nie jest to na pewno zasługa obecnie rządzących, ale mojej pracy.

 11. falkon | 17/10/2011 at 06:47 |

  Juan
  jeśli w pracy masz tak samo…..eeehhhhhh ,czy to się nazywa „darmozjad”???

 12. falkon | 17/10/2011 at 06:45 |

  Juan
  w „wikipedii” pod hasłem „demagogia” znajduje opis idealnie nadający się do okreslenia Twojego dorobku artystycznego na tej stronie :))))

 13. falkon | 17/10/2011 at 06:39 |

  Juan
  Demagogia wprost znaczy „z gadki +5”

 14. Wali Pan/Pani tą „demagogią” po oczach chociaż z wpisu sądzę, że sam nie wie co ten termin w rzeczywistości oznacza.

  W Kraju zaczynają się kontrolowane demonstracje. Na wszelki wypadek eminencje postanowiły zawczasu zorganizować kolejną grupę niezadowolonych z systemu. Starannie dobrana młodzież, dobrze ubrana i odżywiona i jeszcze lepiej znająca pojęcie „opozycji konstruktywnej”. Na jej czele dobrze wyglądają milioner z tzw. lewicy (tęczowy Rysiek Kalisz) i chętnie korzystająca z pieniędzy zagranicznych ośrodków finansujących mordowanie dzieci nienarodzonych komunizująca opozycyjnie feministka. Na przyszłość będzie jak znalazł. Licho wie, kiedy następne wybory a ruchawka może się zacząć.

 15. falkon | 15/10/2011 at 22:05 |

  Panie Korycik.Osobiscie sie nie znamy ,ale podejrzewam że sam jesteś pan w rozsypce,a nie nasz kraj.Nareszcie społeczeństwo dojrzewa „mówiac ,nie” nieróbstwu .Miejsc pracy jest mnóstwo tylko kto nie moze jej znależć?ten komu się nie chce pracować,a jeżeli chodzi o pensje….cóż, jesli ktoś bez umjejetności a tylko demagogią chce zarabiać powyżej średniej krajowej to trudno,jego wybór ,jak nie pracuje tak nie pracować będzie dalej i sprzedawać opowieści jak to u nas żle.

 16. Jerzy Bukowski | 13/10/2011 at 08:13 |

  Tak Panie Bonifacy, po nawoływaniu przez jemu podobnych o dorżnięcie zarżnieto śp. Rosiaka. Czy poza nawoływaniem do morderstw tacy ludzie jak pan mają jakiś inny program? Po drugie, widzę, że ma pan trudności ze zrozumieniem tego co czyta.

 17. BONIFACY | 13/10/2011 at 06:05 |

  p.bukowski !
  pan jest” normalnym” mącicielem !
  pan na pewno był długo za granicą i nie widzi przemian jakie zachodzą w Polsce !
  uczepił sie pan parowozu,lenina pzpr-owców itd,itd !Burmistrz jest „PACAN” ,a ty ścierwo pisowskie jesteś kim ? jak powiedział min.SIKORSKI …was należy” dorżnąć” czyli izolować !
  pis do WŁADZY NIGDY NIE DOJDZIE !tego nie chce po raz 6 SPOŁECZEŃSTWO ,NORMALNI POLACY!
  pisowskie HORDY po raz kolejny zostały POKONANE !
  lament tu nic nie pomoże !

 18. Jerzy Bukowski | 12/10/2011 at 17:36 |

  Warunkiem do przejęcia władzy przez PiS powinno być przekonanie większości obywateli o tym, że media ich oszukują. Dopiero jak większość zrozumie, że polskojęzyczne media kłamią to pomyślą o zmianach. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony to przejęcie władzy przez PiS po „klęsce żywiołowej” jaką dla Polski są rządy PO, polskojęzyczne media cały ten upadek przypisałyby PiS-owi.

  Pisze Pan Krystian, że Niestety “Echo Chełmka” oraz portal chelmek.pl jest w rękach burmistrza i ludzi na jego usługach i żadna wiadomość bez jego osobistej zgody nie wyjdzie na zewnątrz. Nie wspominając już o dodawaniu komentarzy.

  Panie Krystianie, proszę pamietać, skąd ten gośc pochodzi i jaką ma mentalność. Po to on ma media w swoich rękach, do tego za podatników pieniądzę aby móc informacje o sobie kontrolować oraz mieszkańcami gminy manipulować – gdzież do jasnej cholery są radni, za co biorą pieniądze?. W cywilizowanym świecie gdzie panują zasady demokracji nie ma tak aby jakiś pacan będący burmistrzem posiadał w swoich rękach prasę, do tego za tegoż podatnika pieniądze. Przeglądnijcie te pismo: burmistrz przecinający wstęgę, burmistrz na wałach, burmistrz nad Przemszą, burmistrz w szkole, burmistrz na dożynkach, burmistrz pod pomnikiem. Tylko jeszcze brakuje, tak jak już gdzieś czytałem, burmistrza w Poroninie i na parowozie.
  Kpina z nas wszystkich na całego – przecież to prawie że ……. lokalny Lenin!

 19. Duża część głosujących przy wyborach nie używa głowy. Głosują na tych co ukradli pierwszy, najładniejszy rządowy garnitur, i co najdziwniejsze, z tego bardzo się cieszą. Jest czas już nie przemyśleń ale zabrania się do żmudnej roboty aby stworzyć porządną alternatywę. Na terenie Gminy już teraz się trzeba brać do poważnej i opartej na moralnym postępowaniu roboty. Ta nieudaczna, wyglancowana, podkolorowana i wypicowana władza, która jest obecnie musi być zmieciona na śmietnik historii.
  Wierzę, że ludzi w Chełmku jest stać na to, tylko, muszą się pozbierać i policzyć. A później po zorganizowaniu się facetowi i jego kolesiom wskazać ich właściwe miejsce! Jeśli zajdzie potrzeba sam w tym tak jak potrafię pomogę.

 20. Adam Nowak | 12/10/2011 at 14:53 |

  Panie Krystianie jeszcze ma pan możliwość na chelmeckie24 – a więc nie ma tak źle z tym CHEŁMKIEM :)

 21. Krystian Korycik | 12/10/2011 at 14:24 |

  Jest rzeczą dla mnie kompletnie nie zrozumiałą, jak tylu ludzi mogło głosować na PO? Kraj w rozsypce, prawie cały wyprzedany przez liberałów, a ktoś im powierza władzę na następne 4 lata. Rozumiem propagandę TVN-u i „Gazety Wyborczej”, ale każdy ma oczy i widzi,że chudnie mu zawartość portfela. Czy to tak ciężko dostrzec? A perspektyw na przyszłość nie widać. Jaką strategię ma rząd Tuska na najbliższe 5-10 lat? Bardzo prostą sprzedać to co jeszcze zostało. A zostało naprawdę niewiele….. Mam nadzieję ,że wewnętrzny spór w partii na linii Tusk-Schetyna , pozwoli większości społeczeństwu na naprawienie błędu wcześniej niż za kolejne 4 lata. A jeśli chodzi o nasze chełmeckie podwórko, to cieszę się,że jest taka strona, na której można dodawać własne komentarze. Niestety „Echo Chełmka” oraz portal chelmek.pl jest w rękach burmistrza i ludzi na jego usługach i żadna wiadomość bez jego osobistej zgody nie wyjdzie na zewnątrz. Nie wspominając już o dodawaniu komentarzy.

 22. Chołota z TVN24

  Fotoreporter TVN24 uderzył w twarz starszą kobietę pełniącą funkcję męża zaufania w lokalu wyborczym w Gdyni – informuje dzisiejsza „Gazeta Polska Codziennie”.

  Doszło do tego po przybyciu na głosowanie Leszka Millera. Gdy Miller głosował, reporterzy rzucili się, aby robić mu zdjęcia. Wchodzili za kotary. Nic nie robili sobie z ostrzeżeń członków komisji, że łamią prawo wyborcze. Kamerzysta TVN24 stwierdził, że pani Lewandowska mu przeszkadza.

  – Zachowywałam się spokojnie, a oni coraz mocniej napierali – mówiła później.

  W pewnym momencie kamerzysta kopnął ją i uderzył kamerą w twarz. Efektem był krwiak na twarzy kobiety. Według świadków zdarzenia, brutalne zachowanie pracownika TVN24 nie było przypadkowe. Wcześniej reporterzy drwili z plakietki męża zaufania PiS, którą miała w klapie Pani Lewandowska.

  Członkowie komisji sporządzili oficjalną notatkę o złamaniu prawa przez fotoreporterów i poturbowaniu kobiety.

  Pani Krystyna Lewandowska jest inwalidką wojenną. W czasie wojny służyła w AK jako łącznik, później trafiła do obozu koncentracyjnego dla dzieci w Łodzi. W PRL wspierała strajkujących stoczniowców.

  Więcej ciekawych informacji z kraju w dzisiejszej „Gazecie Polskiej Codziennie”

 23. No cóż, radni są bezradni. Takimi się otoczył jakich chciał zgromadzić wokół siebie. Do tego jeszcze dobrali mu Palkę – działacz, społecznik, organizator i polityk z najwyższej gminnej półki zarazem pierwszy gospodarz Gorzowa???. – Jaki pan taki kram.

  Faktycznie, żarowka marki “Osram” świeci nad nami.

 24. To nasze słoneczko z Gorzowa nie dostało się do Sejmu. Wielka szkoda, może by coś pokombinował i trochę by dosypali kasy z Warszawy bo strasznie krucho w gminie z nią. Narobił długów, ciska się po urzędzie, a tu przyjdzie mu teraz udawać, że jest wszystko cacy. Nie ma kogo zwalić winy. Radni wolą nie wiedzieć o stanie kasy gminy wystarczy im jak oni dostaną kasę.

 25. Jerzy Bukowski | 11/10/2011 at 17:39 |

  Żarowka marki „Osram” świeci nad nami.

  Rozwala mieszkańcom służbę zdrowia i iluś nierozumnych ludzi głosuje na niego tylko dlatego, że „łon nas”.
  Dziwna jest ta część narodu.

  A wogóle, to naród, który pozwolił na to, by zabito mu prezydenta i zareagował na to wzruszeniem ramion, odwróceniem oczu i konstatacją, ze wypadki chodzą po ludziach, naród, który pozwolił na to, by jego Prezydenta przedtem lżono, opluwano i poniżano na sto sposobów, przy aplauzie wcale niemałej rzeszy klakierów, a po tak strasznej śmierci nie postawił mu nawet pomnika, taki naród zasłużył sobie na naprawdę parszywy los. I zapewne dostanie to, na co zasłużył.

 26. Tak, w przypadku rezygnacji kandydata, wycofania się z wyboru lub tak przyziemnej sytuacji jak śmierć kandydata po wydrukowaniu kart do głosowania komisja ma obowiązek poinformowania o tym fakcie wyborcę. Nie jest doprecyzowane w jaki sposób informuje się. Często robi to się poprzez ogłoszenia umieszczone w widocznym miejscu, często poprzez informację ustną. Nie wiem o jakiego kandydata Ci chodzi bo jeszcze nie byłem w lokalu wyborczym i nic nie wiem o wycofaniu się kogokolwiek.

 27. mietek | 09/10/2011 at 13:24 |

  Myślę że o takim fakcie powiadomię organa ścigania,przecież wybory to rzecz święta demokracji.

 28. mietek | 09/10/2011 at 12:56 |

  Dziś przed głosowaniem poinformowano mnie że kandydat z listy NR4 poz.4 jest wykreślony.A ja chciałem właśnie na niego zagłosować.Nie mam pojęcia co o ustnym powiadomieniu podczas wyborów mówi ordynacja wyborcza ale jestem całą sytuacją zniesmaczony Czy tak wygląda demokracja jeśli tak to ja dziękuję i życzę zdrowia reszcie Chełmkowian.

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.