Wykręć fundacji numer!

Zbiórka komórek dla Przemka

Zbiórka komórek dla PrzemkaStare, nieużywane telefony mogą pomóc 25-letniemu Przemkowi. Zbiórka sprzętu odbędzie się podczas trzecioligowego meczu Soły Oświęcim z Beskidem Andrychów w środę 29 kwietnia na terenie stadionu im. Braci Kisielińskich o godzinie 16.30.

Przemek jest podopiecznym Fundacji Bliżej Szczęścia. Dwa tygodnie po swoich 18. urodzinach, napotkał na swojej drodze przeszkodę, nie mógł wstać z łóżka o własnych siłach. Diagnoza okazała się wyrokiem dla Przemka, stwardnienie rozsiane.

– Wtedy zrozumiałem, że moje codzienne funkcjonowanie będzie zależało od innych – opowiada Przemek. – Zmieniłem podejście do życia, zacząłem doceniać każdą chwilę.

Przemek jest zagorzałym fanem piłki nożnej i uśmiechniętym, pełnym energii mężczyzną. Swoim poczuciem humoru zaraża wszystkich dookoła. Pomimo swojej choroby chętnie angażuje się w akcje charytatywne wspierające innych.

– Jeżeli stary, nieużywany telefon komórkowy leży u kogoś w półce? Można z niego zrobić użytek – zaprasza do akcji Krzysztof Brysz, wolontariusz Fundacji Bliżej Szczęścia. – W ostatnią środę kwietnia na stadionie KS Soły Oświęcim można go zostawić w specjalnie oznakowanym kartonie, przeznaczonym do zbiórki.

Zgromadzone telefony fundacja przekaże do recyklingu, za uzyskane pieniędze powstanie winda krzesełkowa, która ułatwi Przemkowi poruszanie się po schodach. Potrzebne jest 30 tysięcy złotych.

Fundacja „Bliżej Szczęścia” zbiera wszystkie telefony, bez względu na stan techniczny i poziom ich zużycia. Nawet te rozbite, czy uszkodzone mogą zostać poddane recyklingowi i wesprzeć szczytny cel.

Akcji fundacji patronują piłkarze Soły Oświęcim.

Be the first to comment on "Wykręć fundacji numer!"

Leave a comment

Your email address will not be published.


*


*

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.